Genel 07 NİSAN 2009 / 10:09

Türk Telekom ile Haber-İş arasında mutabakat sağlandı

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 13 Şubat 2009 tarihinden bu yana yürütülmekte olan 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, anlaşma ile sonuçlandı.

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasında 13 Şubat 2009 tarihinden bu yana yürütülmekte olan 8. Dönem İşletme Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri, anlaşma ile sonuçlandı.


8 Nisan tarihinde taraflar arasında imza töreni yapılmasına karar verildi. Toplu iş sözleşmesi, 1 Mart 2009 ile 28 Şubat 2011 tarihleri arasında 2 yıl süreyle geçerli olacak.


Sözleşme kapsamında, sendika üyesi işçilerin ücretlerine, ilk altı aylık dönem için yüzde 3; ikinci altı aylık dönem için yüzde 3,5; üçüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 ve dördüncü altı aylık dönem için yüzde 2,5 oranlarında zam yapılması konusunda mutabakata varıldı.


Bunun yanı sıra, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemlerdeki enflasyon oranlarının (TÜFE) yüzde 2,5'i aşması halinde, aşan kısımların yüzde 75'inin, bir sonraki dönemde işçi ücretlerine ilave edilmesine karar verildi.


Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri ve sonuçları ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt, "Türk Telekom olarak yalnızca teknolojiye ve altyapıya değil, istihdama ve çalışanlarımıza da yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türk Telekom gibi haftanın 7 günü, günün 24 saati kesintisiz ve aynı kalitede hizmet sunan bir kurum için çalışan memnuniyeti en öncelikli konulardan biri. Tüm çalışanlarımızla birlikte Türk Telekom ailesi olarak Türkiye'ye hizmet vermeye devam edeceğiz. Anlaşmayla sonuçlanan toplu iş sözleşmesinin ülkemiz, şirketimiz ve çalışanlarımız için hayırlı olmasını diliyoruz" dedi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun