Genel 21 ARALIK 2009 / 07:59

Türk Telekom'dan 2 bin kişilik oryantasyon programı

Türk Telekom bünyesine kattığı 2 bin kişiyi Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iki günlük ‘İşe Uyum Programı'nda ağırladı.

Türk Telekom bünyesine kattığı 2 bin kişiyi Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen iki günlük ‘İşe Uyum Programı'nda ağırladı.


Türk Telekom 2009 yılında işe başlayan 2 bin yeni çalışanına 18-19 Aralık 2009 tarihlerinde düzenlediği ‘İşe Uyum Programı' ile hoş geldiniz dedi. İki günlük program boyunca, yeni çalışanlar, firmanın tüm birimleri ve bu birimlerin faaliyetleri ile ilgili eğitim aldı.

‘İşe Uyum Programı' öncesinde, Türk Telekom'un insan kaynakları politikasındaki son gelişmeler Türk Telekom Genel Müdürü Paul Doany ve Türk Telekom İK Başkanı Gökhan Bozkurt'un katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında değerlendirildi.

Bu sene 2 bin kişilik istihdam yarattıklarını vurgulayan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, "Türk Telekom Grubu olarak ürün ve hizmetlerimizi yurtdışına ihraç ediyoruz. Genç ve yenilikçi beyinlerle çalışmak bizim için çok önemli ve onların katkıları bu anlamda çok büyük. Bunun için insana yatırım yapıyoruz. Değişen bir çevrede Telekom da değişiyor. Bu yüzden yeni teknolojileri yeni ve genç insanlarla sunmak bize ayrıca mutluluk veriyor. İnsana yatırım yaparak Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmış olmaktan da gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu.

Türk Telekom İK Başkanı Gökhan Bozkurt ise, "2005 Kasım ayından itibaren 6 bin kişiye istihdam sağladık. Bu sayının yaklaşık 4 bini mühendis ve teknikerlerden oluşuyor. İşe aldığımız çalışanları yalnızca büyük şehirlerde değil, Türkiye'nin 81 ilinde doğrudan istihdam ettik. İnsan kaynağına yaptığımız yatırımlara aynı hızla devam edeceğiz" dedi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun