Genel 20 AĞUSTOS 2010 / 16:53

Türk Telekom'da yeni yönetimin detayları belli oldu

Türk Telekom üst yönetimine dair gün içinde duyurduğumuz değişimin detayları ortaya çıktı.

Türk Telekom üst yönetimine dair gün içinde duyurduğumuz değişimin detayları ortaya çıktı.


Türk Telekom'da bir süredir dedikodu olarak dolaşan üst yönetim değişikliği sonunda gerçekleşti. Türk Telekom Grubu Üst Yöneticiliğine Hakam Kanafani atanırken, Türk Telekom Genel Müdürlüğü görevine ise K. Gökhan Bozkurt getirildi.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Mohammed Hariri, yeni görevlendirmelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Invitel International'ın satın alımının tamamlanmasından sonra dokuz şirketten oluşacak Türk Telekom Grubu'nun faaliyetlerinin güçlü ve sürdürülebilir bir şekilde devam etmesini sağlayacak olan bu yeni görevlendirmeler, grubun dinamik ve etkili bir şekilde yönetilmesi için atılması gereken bir adımdı."

Hariri, açıklamasına şöyle devam etti: "Gösterdiği üstün performans ve Türk Telekom'da oluşturduğu güçlü profesyonel takım için Dr. Paul Doany'ye teşekkürlerimi sunuyorum. Dr. Doany, Oger Telecom CEO'su olarak görevine devam edecek ve yeni satın alımlar, birleşmeler ve stratejik girişimlere odaklanarak Oger Telecom'un stratejik büyümesini yönetecektir. Dr. Doany Türk Telekom Yönetim Kurulu, İcra Komitesi üyeliklerine devam edecektir. Ayrıca Türk Telekom Grubu iştirakleri yönetim kurullarındaki görevlerini de sürdürecektir."

Hakam Karafani kimdir?

2006 yılından beri Oger Telecom bünyesinde bulunan Hakam Kanafani, Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yapıyordu. Kanafani, Türk Telekom'un özelleştirilmesinden sonra grubun sabit, mobil ve data uygulamalarını geliştiren ve uygulayan ekipte önemli rol oynadı.

Türk Telekom Grubu Üst Yöneticiliği görevine hemen başlayacak olan Kanafani, Türk Telekom Yönetim Kurulu ve Türk Telekom İcra Komitesi'ne bağlı olarak çalışacak. Türk Telekom grup şirketlerinin genel müdürleri de Türk Telekom Grubu Üst Yöneticisi aracılığıyla şirketlerinin yönetim kurullarına bağlı olarak çalışmaya devam edecekler.

K. Doğan Bozkurt kimdir?

Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan K. Gökhan Bozkurt, özelleştirilmesinin ardından Türk Telekom'a 2006 yılında katıldı. Bozkurt, yeni müşteri ilişkileri birimi ve yeni çağrı merkezi AsissTT gibi müşteri odaklı ve bölge bazlı yeni bir yapılanmayla sonuçlanan değişim programının yönetiminde etkin yer aldı.

Bozkurt, kilit performans göstergeleri ve performansla ilişkilendirilmiş maaş sistemi vasıtasıyla Türk Telekom'da yaşanan dönüşümün kilit unsurlarından biri olan performans bazlı kültürün yerleşmesinde ve çoğu genç profesyonellerden oluşan 7 bin yeni personelin ise alınmasında önemli rol oynadı.

Görevine hemen başlayacak olan Bozkurt, yeni görevinde Türk Telekom sabit hat faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Paul Doany Oger Telekom'un başında

Daha önce Türk Telekom'un başında bulunan Paul Doany de bu değişimle birlikte Türkiye, Güney Afrika ve Orta Doğu'da 40 milyondan fazla müşteriye entegre sabit, mobil ve genişbant iletişim hizmetleri sunan yakınsama teknolojileri şirketi Oger Telecom'un liderliğine getirildi. Hakam Kanafani'nin Türk Telekom Grup CEO'su ve K. Gökhan Bozkurt'un Türk Telekom Genel Müdürü olarak atanmasıyla birlikte, Doany'nin halihazırda yürütmekte olduğu Oger Telecom CEO'luğu görevine odaklanacağı ve şirket iştiraklerinin kuracağı ittifaklar konusunda Oger Telecom'a liderlik edeceği belirtildi. Doany, Hariri'nin başkanlık ettiği Türk Telekom Yönetim Kurulu ve Türk Telekom İcra Komitesi'ndeki üyelik görevlerine devam edecek.

Oger Telecom'un Temmuz 2005'te Türk Telekom'un yüzde 55 çoğunluk hisselerini satın almasından bu yana Doany, yönetim kurulunun ve yönetimin desteğiyle, Türk Telekom'un büyümesine ve genişlemesine liderlik etti. Doany'nin yönetiminde Türk Telekom'un gerçekleştirdiği başarılar şöyle sıralanıyor:

Türk Telekom hisselerinin yüzde 15'ini uluslararası ve yerli yatırımcılara arz edilmesi, Sabit hat operasyonları yürüten Türk Telekom şirketinin sabit, mobil, genişbant hizmetleri veren ve çağrı merkezinden online eğitim ve oyunlara, sağlıktan kamu güvenliğine ve bilişim teknolojilerine kadar tamamlayıcı faaliyetler yürüten dokuz şirketten oluşan Türk Telekom Grubu haline gelmesi (Türk Telekom, TTNET, Avea, Argela, İnnova, Sebit, Sobee, AssisTT, Invitel International), Yakınsama ürünlerinin geliştirilmesi, ''Vitamin'' ve 'I can Football'' gibi teknolojilerin, Wirofon ve Tivibu gibi yakınsama ürünlerinin ve ödeme sistemi, kiosk ve hedefli reklam platformlarının ihracatı. Bölgesel büyümeye odaklanma.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun