Genel 22 TEMMUZ 2010 / 13:23

Türk Telekom Arena’da geri sayım başladı

Türk Telekom 10 yıl boyunca Türk Telekom Arena olarak anılacak olan yeni Galatasaray Stadı, Türk Telekom Arena’daki son durumu basına tanıttı.

Türk Telekom 10 yıl boyunca Türk Telekom Arena olarak anılacak olan yeni Galatasaray Stadı, Türk Telekom Arena’daki son durumu basına tanıttı.


Bugün düzenlenen ve stadın son halinin tanıtıldığı toplantıya Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Bölüm Başkanı Erem Demircan ve Galatasaray Klubü Yönetim Kurulu Üyesi Işın Çelebi katıldı. Stad gezisi öncesi konuşan ve Türk Telekom'un sosyal sorumlukluk projelerine değinen Demircan, Türk sporu adına yenilikçi bakış açısı izlediklerini belirtti. Türkiye'nin önde gelen kulüplerine sponsorluklarla destek verdiklerini belirten Demircan, "Türk Telekom olarak 5 yıl süre ile Galatasaray ve Trabzonspor'un ana sponsoru, Fenerbahçe'nin co-sponsoruyuz. Ayrıca Beşiktaş ile iki senedir devam eden geniş tabanlı bir işbirliğimiz bulunuyor" diye konuştu. Türk Telekom Arena projesinin de Türk Telekom'un bu yenilikçi bakışı ile hayata geçtiğini belirten Demircan, "Türk spor camiasında büyük heyecan yaratan Galatasaray Kulübü'nün yeni stadyumu Türk Telekom Arena, izleyici kapasitesi, teknolojik altyapısı, sahip olduğu uluslararası standartlar ile sadece Galatasaray camiasının değil, Türk spor dünyasının heyecanla beklediği bir stadyum. Artık tamamlanmak üzere olan Türk Telekom Arena'da son hazırlıklar yapılıyor" diye konuştu.

İlk maç 2010-2011 sezonundaİç mimariyle ilgili çalışmaların sürdürüldüğü Türk Telekom Arena'nın 29 Ekim'de bitirilmesi planlanıyor. İlk maça 2010-2011 sezonunun 2. yarısında yapılacak Galatasaray maçı ile ev sahipliği yapacak olan stad, 52 bin 647 seyirci kapasitesi ile hizmet verecek. 190 metre enine ekseni, 228 metre boyuna ekseni ile dünyanın sayılı stadyumları arasında yer alan Türk Telekom Arena, aynı zamanda Türkiye'nin özgün spor komplekslerinden birisi olma özelliğini taşıyor. 4 bin 500 araç kapasiteli otoparkı bulunan stadyumun metro bağlantısının da ulaşımı kolaylaştıracağı düşünülüyor. Türk Telekom Arena'da ayrıca özel VIP Girişleri, yeme içme hizmetlerinin dahil olduğu VIP salonları, Loca/VIP Koltuklara özel olarak ayrılmış alanlar da bulunuyor. Statta 3. ve 4. katlarda satışa sunulan 6, 8, 10, 12, 15 ve 18 kişilik olmak üzere toplam 157 adet locanın yanı sıra 4 bin 845 adet VIP koltuk yer alıyor.

 

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun