Genel 22 ARALIK 2008 / 13:10

Türk Telekom’dan eğitime Vitamin desteği

TT Vitamin satışlarının yüzde 10'u Türkiye'de eğitime katkı sağlayacak.

TT Vitamin satışlarının yüzde 10'u Türkiye'de eğitime katkı sağlayacak.


Türk Telekom, grup şirketlerinden Sebit AŞ’nin eğitim yazılımı Vitamin’in web üzerinden satışından elde edilecek gelirin yüzde 10’unu eğitime destek çalışmaları için ayıracağını duyurdu. Bu kapsamda şirket Milli Eğitim Bakanlığı'yla işbirliği protokolü imzaladı. Ankara’da düzenlenen imza töreninde Milli Eğitim Bakanı Doç.Dr. Hüseyin Çelik, Eğitek Genel Müdürü Prof.Dr. Nizami Aktürk, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany ve Sebit A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Eti hazır bulundu.
Türk Telekom, gelecek beş yıl süresince eğitim sisteminin ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu projeyi sürdürmeyi planlıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre bu yüzde 10'luk payla; teknolojinin okullarda daha etkin kullanılması için gerekli altyapının kurulması, olanakların iyileştirilmesi, öğretmenlerin eğitimde teknoloji kullanımı sürecinde desteklenmesi gibi projelerin hayata geçirilmesi ve Türk millî eğitim sisteminin ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun