Genel 08 MART 2010 / 07:11

Türk Patent Enstitüsü ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye'de en fazla uluslararası patent, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan şirketler ödüllendirildi.

Türkiye'de en fazla uluslararası patent, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan şirketler ödüllendirildi.


Türk Patent Enstitüsünün (TPE) 2009 Türk Patent Ödülleri, Ankara Sheraton Otel'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle sahiplerini buldu. Törende, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün ve Avrupa Patent Organizasyonu İdari Konsey Başkanı ve Avrupa Patent Ofisi'nin Seçilmiş Başkanı Benoit Battistelli de katıldı.

Türk Patent Ligi ödülleri kapsamında 2009'da en fazla patent, endüstriyel tasarım ve marka başvurusu yapanlar ile en fazla patent, endüstriyel tasarım ve marka tescile sahip firmalara ödüller verildi.

Türk Patent Ligi'nde ödül alan şirketler şunlar oldu: Turkcell, Arçelik, BSH, Ford, Vestel, ETİ, Migros, Yeni Mağazacılık, Yıldız Holding, Türk Telekom, Boytaş, Merkez Çelik, Anadolu Cam, Karaca Zücaciye.

Kamuda en çok marka başvurusu yapan kurum ise Türksat oldu.

Türk Patent Altın Ödülü, Türkiye'de en fazla uluslararası patent, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan firmalara dağıtıldı.

Türk Patent Özel Ödülleri sanatçı kategorisinde Yılmaz Erdoğan'a, edebiyat kategorisinde yazar Prof. Dr. İskender Pala'ya, spor kategorisinde Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'a verildi.

Anadolu Ajansı (AA), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, TRT ve Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) yöneticilerine de sınai mülkiyet hakları ile ilgili farkındalık yaratılması hususunda gösterilen çaba ve işbirliği nedeniyle plaket verildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun