Genel 23 MART 2009 / 09:30

Türk internet kullanıcılarına yeni alan adları

TR.TC, kullanıcılar için adsoyad@tr.tc alan adlarını kullanıma sundu.

TR.TC, kullanıcılar için adsoyad@tr.tc alan adlarını kullanıma sundu.


Türkiye'de 2001 yılından bu yana profesyonel e-posta ve alan adı hizmetleri sunan TR.TC, kullanıcılarını internet Türkiye'nin yeni alan adlarıyla tanıştırdı. TR.TC ürün ve hizmetlerini çatısı altında barındıran Boğaziçi İnternet Teknolojileri Genel Müdürü Hakan Çokiçli, Türk internet kullanıcılarının özellikle sosyal ağlara ve kişisel bloglara olan yoğun ilgisinin artmasıyla kullanıcıların faydalandıkları iletişim araçlarının kalitesine ve ayırt edici özelliklerine karşı daha duyarlı olduklarını belirtti.E-posta adreslerinin ve internet sitelerinin özellikle alan adları ile bilinirlik kazandığına ve akılda kalıcılık yarattığına dikkat çeken Çokiçli, "Kişi ve kurumların, internette yer almak istedikleri alan adları ve e-posta adreslerine bilinen jenerik uzantılarla ulaşamadığı bir dönemdeyiz. Bu sebeple amatör ya da profesyonel tüm kişi ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda faydalanabileceği yenilikçi alan adı ve e-posta çözümlerini herkesin kullanabileceği kolaylıkta olan Türkçe yönetim arayüzü ile sunuyoruz." dedi. Çokiçli, TR.TC ürün ve hizmet fiyatlarının kullanıcı tercihlerindeki etkisi hakkındaki soruya ise "Kullanıcılarımıza sunmuş olduğumuz ücretli ve ücretsiz hizmetler özellikle Türk internet kullanıcılarının ihtiyaç, talep ve önerilerine göre şekillendi. Bu sayede TR.TC Alan Adı Hizmeti'ni yıllık sadece 4,99 TL'den, Profesyonel E-Posta Hizmeti'ni ise yıllık sadece 20 TL'den kullanıcılara sunmaktayız." diye cevap verdi.


"İlgi beklenenden yüksek"


Sunmuş oldukları ürün ve hizmetlerin sadece ücretli hizmetleri kapsamadığını vurgulayan Çokiçli, "Türkiye'nin en kısa e-posta adresini (adsoyad@tr.tc) internet kullanıcılarımızla paylaşmanın gururunu yaşamaktayız. Ürün yelpazemizde sadece com.tr.tc, net.tr.tc ve org.tr.tc uzantılı alan adları ve @tr.tc uzantılı profesyonel e-posta hizmeti ücretli olarak yer almakta. Bunun dışında kullanıcılarımıza sunduğumuz 20'den fazla alan adı uzantısını ve @posta.tr.tc uzantılı e-posta hizmetini tamamıyla ücretsiz olarak sunmaktayız. Ürün ve hizmetlerimizin kullanıcı tercihlerine göre çeşitlilik arz etmesi internet kullanıcılarından oldukça yoğun ilgi görmesinin temel sebebi olduğuna inanıyoruz." dedi.Teknik konularda bilgi sahibi olmayan internet kullanıcılarının alan adı ve e-posta hesabı edinme konusunda zaman zaman karşılaştıkları maddi anlaşmazlıklara da değinen Çokiçli, "Kişisel veya Kurumsal internet sitesi sahipleri alan adı ya da e-posta adresi için gereken kayıtları aracı şirketler üzerinden gerçekleştirirken zaman zaman çeşitli sıkıntılar ya da anlaşmazlıklar yaşamaktalardır. Bu sıkıntıların en aza indirgenmesi ancak ve ancak kullanım kolaylığı üst seviyede olan kullanıcı arayüzleri ile gerçekleşebilir. Bizler de TR.TC Yönetim Ekranı'nı tüm kullanıcılarımızın kolaylıkla işlem yapabilecekleri seviyede tutmaya özen gösterdik. Böylece tüm kullanıcılarımız alan adı veya e-posta kayıt işlemlerini karmaşık teknik bilgilere ihtiyaç duymaksızın kolaylıkla gerçekleştirmekte. Bunun yanı sıra Türkiye'deki alan adı ve e-posta kayıt sistemlerinin karmaşık ve bürokratik olduğu bir noktada işlemleri online olarak anında gerçekleştirebilmek hız, kolaylık ve uygun maliyet etkenleriyle birlikte internet kullanıcılarını büyük bir sıkıntıdan kurtarmakta,TR.TC kullanıcıları da tüm işlemlerini http://tr.tc adresinden rahatlıkla gerçekleştirebilmekte" diye konuştu.TR.TC E-Posta Hizmetleri kapsamında kullanıcılarına sundukları özellikleri de özetleyen Çokiçli, e-posta kullanıcılarının sahip oldukları hesaplarından bağımsız olan ve kullanıcılarının istenmeyen mesajlara takılmasını engelleyen Geçici e-posta özelliğini Türkiye'de bugüne dek profesyonel anlamda ilk ve tek uygulayan servis olduklarını dile getirdi.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun