Genel 13 OCAK 2010 / 15:01

Türk internet girişimcileri küreselleşiyor

NuBridge Venture Summit etkinliği Türk internet pazarının dünyaya açılmasına katkıda bulunacak.

NuBridge Venture Summit etkinliği Türk internet pazarının dünyaya açılmasına katkıda bulunacak.


Türk girişimcilerini dünyanın önde gelen internet yatırımcılarıyla bir araya getirecek olan NuBridge Venture Summit etkinliği 21-22 Ocak 2010 tarihinde İstanbul'da gerçekleşiyor. Yalnızca davetli firmaların takip edebileceği etkinlik, Türk internet pazarının dünyaya açılması açısından büyük bir öneme sahip. Etkinlik, yatırımcı şirketlerin düzenlediği panellerin yanı sıra firmaların gerçekleştirdikleri yenilikleri duyuracakları sunumlara ve sektörel konulardaki panellere de sahne olacak. Etkinliğin en önemli özelliği ise davetli Türk girişimcilerinin katılım için herhangi bir ücret ödememesi.

NuBridge Venture Summit'e konuşmacı olarak katılacak isimler arasında Facebook ve Gameforge'a yatırım yapan Accel'in Şirket Ortağı Harry Nelis ile Almanya'nın ünlü internet yatırımcısı Holtzbrinck Ventures'ın Yönetici Ortağı Martin Weber de yer alıyor. Türk girişimcilerle bir araya gelecek olan diğer önde gelen yatırımcılarsa şöyle: Ventech'den Alain Caffi, Golden Horn Ventures'dan Cem Sertoğlu ve Mae Özkan, Wellington Partners'dan Daniel Waterhouse, Acton Capital'den Jan-Gisbert Schultze ve Sebastian Wossagk, 3TS'den Joszef Kover, Sardis Capital'den Barnaby Clark ve Benjamin Somner, TA Associates'den Morgan Seigler, Big Bang Ventures'dan Frank Maene ve Index Ventures'dan Shardul Shah.

NuBridge Venture Summit'te Bilyoner.com, Cimri.com, İdefix.com, Siberalem.com, İtiraf.com, UzmanTV.com, Nokta.com, Sinemalar.com, Blogcu.com, Euro.message, Tasit.com ve Airties gibi çok sayıda önde gelen teknoloji firması bulunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun