Genel 17 MART 2009 / 15:11

Türk bilişimcilerden Basra’ya yeni proje

Defne’nin gelişirdiği “Voice Chat” ürünü ile bundan sonra Basra halkı, cep telefonlarından aynı anda sohbet edebilecek.

Defne’nin gelişirdiği “Voice Chat” ürünü ile bundan sonra Basra halkı, cep telefonlarından aynı anda sohbet edebilecek.


Defne, dünyada 15’i aşkın ülkeye mobil yazılım çözümleri sunuyor. Defne’nin Kuveyt’in katma değerli servis şirketlerinden “Media Phone Plus” ile yaptığı anlaşmayla Aralık ayında başlayan mobil sosyal ağ projesi “Voice Chat”in kurulumu ve eğitimleri, Şubat ayı sonunda tamamlandı. Voice Chat’in ilk müşterisi ise Basra.


 


Sesli sohbet platformu olan, internetteki forumlara benzeyen bir sosyal ağ ve buluşma noktası olarak konumlandırılan Voice Chat ürününün senaryo üretimi ise, Defne tarafından Türkiye’den online olarak yapılacak.


 


Aynı anda birçok kişinin konuşmasına olanak sunan projenin, Irak iş dünyası tarafından konferans görüşmeleri için, gençler tarafından ise sanal sohbet platformu olarak yoğun kullanımı bekleniyor.


 


Voice Chat projesi, telekom operatörleri için, abonelerine yönelik hizmet yelpazelerini genişletmek ve kendilerine ek gelir kaynağı yaratmak amacıyla tercih edilen “katma değerli servis çözümleri”ne yeni bir örnek olarak gösteriliyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun