Genel 20 OCAK 2010 / 06:34

Tüprag'da teknolojik transformasyon

SAP projesi, Tüprag'ın maliyetlerini kontrol altına almasını ve verimliliğini artırmasını sağladı.

SAP projesi, Tüprag'ın maliyetlerini kontrol altına almasını ve verimliliğini artırmasını sağladı.


 

Türkiye'nin iş yazılımı uygulama şirketlerinden MBIS, madencilik sektörünün önemli firmalarından Tüprag'ın iş süreçlerini SAP'ye taşıdı. Tüprag, muhasebe, bordro ve malzeme yönetimi gibi süreçleri tek bir çatı altında toplamak ve entegre bir yapı kurmak için SAP Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) çözümünü kullanmaya başladı. SAP ERP projesi kapsamında, MBIS'in uygulama danışmanlığında Lojistik, Malzeme Yönetimi, Üretim Planlama, Satış Dağıtım, Finans ve Maliyet Muhasebesi, Depo Yönetimi, Kalite Yönetimi, İnsan Kaynakları modülleri devreye alındı.

Tüprag'ın finansal konularda yurtdışı bağlantıları ile sorun yaşamaması için uluslararası raporlama tekniklerine uygun bir Türk lirası ve ABD doları entegrasyonu sağlamak için MBIS tarafından projeye özel arayüzler kurgulandı.

Tüprag'da gerçekleştirilen SAP projesinin süreci hakkında bilgi veren MBIS Genel Müdürü Murat Tekmil, "Tüprag ve MBIS danışmanlarından oluşan proje ekibi, Tüprag'ın iş süreçlerini göz önüne alarak özel bir kavramsal tasarım geliştirdi. Madencilik sektöründeki önceki deneyimlerimiz de, bu projenin hızlı ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağladı" dedi.