Genel 03 EKİM 2013 / 15:26

Tüketicilerin memnun olduğu güvenlik yazılımı ESET

Kadokawa araştırma şirketinin Japonya’da tüketicilerin en memnun olduğu güvenlik yazılımı anketinin sonucunda ESET birinci oldu.

Japonya’da Kadokawa ASCII General Research Institute yaptığı tüketici memnuniyeti anketi 2013 yılı Ağustos ayının sonunda yapıldı. Shukan ASCII Weekly, Mac People, dergilerinin okuyucuları da dahil olduğu Kadokawa ASCII araştırma izleme grubunun katıldığı ankette katılımcılar ürünlerin özelliklerini ve  genel izlenimlerini değerlendirdi.

 

ESET, 12‘i kategorinin 11’inde lider oldu

ESET, teknolojiyi en hızlı adapte eden ülke olarak değerlendirilen Japonya’da yine en çok beğenilen antivirüs yazılım markası oldu. ESET, hem ücretli antivirüs kategorisinde 88.4 puan ile en yakın rakibinden 10 puan, hem de ücretsiz kategorinin ilk sırasında yer alan rakibinin de 10 puan önünde yer aldı. ESET güvenlik çözümleri, aralarında "Yüklü Yazılımın Tepki Hızı", "Güvenlik Performansı" ve "Destek" kategorilerinin de bulunduğu çok sayıda kategoride ücretli AV ürünleri arasında en iyi ürün seçildi.

 

 Güvenlik yazılımlarının sıralaması

ESET (Japonya’daki ortak şirket Canon IT Solutions) ESET serisi 88,4 puan

Kaspersky Kaspersky serisi 75,0 puan

Symantec Norton serisi 73,4 puan

Trend Micro Virus Buster serisi 68,5 puan

SourceNext Virus/Super Security ZERO serisi 64,9 puan

McAfee McAfee serisi 64,6 puan

ESET Global Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ignacio Sbampato  Japon kullanıcılara teşekkür ederek, teknolojik kalite, hizmet ve internet güvenliği çözümlerinde yüksek standartlara sahip oldukları bilinen ESET’in Japonya’daki müşteri tabanı her geçen yıl büyüdüğünü ifade etti.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun