Genel 05 EYLÜL 2009 / 10:32

Tüketiciler akıllı telefonlara ve televizyonlara para akıtıyor

Forrester’ın yaptığı yeni araştırmaya göre yüksek çözünürlüklü televizyonlara, akıllı telefonlara ve yüksek hızda internet erişimine tüketiciler büyük ilgi gösteriyor.

Forrester’ın yaptığı yeni araştırmaya göre yüksek çözünürlüklü televizyonlara, akıllı telefonlara ve yüksek hızda internet erişimine tüketiciler büyük ilgi gösteriyor.


Ekonomik kriz bile Amerikalılar ve onların yüksek teknolojili aygıtlarıyla arasına giremiyor. Her yaştan tüketiciler yüksek çözünürlüklü televizyonlara, şebeke donanımlarına ve akıllı telefonlara yöneliyor. Amerikan halkının neredeyse yarısı internette oyun oynuyor ve neredeyse Amerika’da ki evlerin dörtte üçü internet bağlantısına sahip ve  bu evlerin neredeyse yarısı HD TV’ye sahip. Önümüzdeki 5 yılda yaklaşık 39 milyon ev halkının, ilk yüksek çözünürlüklü televizyon setini alarak pazarda yer alması bekleniyor. Buna ek olarak, yapılan eposta tabanlı ankete göre, 30 milyondan fazla ev halkının daha internet bağlantısına sahip olacağı sonuçlar arasında yer alıyor.

Geleneksel demografik istatistikler, tüketim ve satın alma konusunda farklar olduğunu gösterirken, zaman içinde eğlence, oyun, iş için internete olan güvenin artacağını da gösteriyor. Birkaç yıl içinde tüketiciler mobil telefonlardan laptoplara e-okuyucu gibi yeni özellikler barındıran, her yerde bulunan, erişimi hızlı net bağlantısı olan çok çeşitli aletler talep edecekler. Foster’ın araştırması son yıllarda elektroniğin öncülerinden Apple için de ilginç sonuçlara yer veriyor. Genç bekar insanların ya da çocuğu olmayan çiftlerin yüzde 25’i Apple laptop tercih ederken, yüzde 15’i Apple masaüstü bilgisayar almayı tercih ediyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun