Genel 08 ARALIK 2009 / 07:21

Tüketici elektroniği geliri dördüncü çeyrekte %6 düştü

Tüketici elektroniğinde satışlar düştü ancak birimlerde oranlar tırmanışa geçti.

Tüketici elektroniğinde satışlar düştü ancak birimlerde oranlar tırmanışa geçti.


Amerikan Tüketici Elektroniği Birliği'nin (CEA) tahminlerine göre, tüketici elektroniğinde dördüncü çeyrek satışları dolar bazında yüzde 5.9 düştü ancak birimlerde aynı yüzde oranında tırmanışa geçti.

Dolar düşüşü bir yıl önceki dönem boyunca gelirde yüzde 6.4'lük bir düşüşün üstüne çıktı. Ancak birim hacim, geçen yılın yüzde 6.3'lük düşüşünden itibaren güçlü bir şekilde normal seviyeye ulaştı.

GPS cihazları, bu çeyreğin gelirinde yüzde 51.8'lik azalma ile küçülürken, MP3 çalarlar ve video kameralar yüzde 2.7 ile en ılımlı düşüşü yaşadı. GPS geçen yıldan yüzde 27.3 düşüşle aynı zamanda birim hacminde en yüksek kaybı gören ürün gamı oldu. Bilgisayarlar ise yüzde 17.3'lük kazanımla en yüksek birim büyümesini gösterdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun