Genel 29 EKİM 2008 / 11:49

TÜDEF'ten 1 Kasım’da sabit telefonları susturma çağrısı

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), Telekom’un sabit ücret uygulamasını protesto amacıyla bir günlük boykot çağrısı yaptı.

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF), Telekom’un sabit ücret uygulamasını protesto amacıyla bir günlük boykot çağrısı yaptı.


TÜDEF, 1 Kasım Cumartesi günü sabit telefon hatlarının kullanılmaması çağrısı yaptı. Federasyon adına açıklama yapan TÜDEF Genel Başkanı Ali Çetin, Telekom’un sabit ücret uygulamasına karşı tüketici lehine onlarca mahkeme kararı bulunduğunu, ancak yasal düzenleme yapılmadığı için uygulamanın halen devam ettiğini söyledi. Çetin, "Tüketiciyi, kendisinden başka düşünen yok, uygulamayı sonlandırmak tüketicinin elinde. Bir gün sabitlerle konuşmayalım, soyguna ve hukuksuzluğa sessiz kalmayacağımızı gösterelim" dedi. Sabit telefon hattından bir ayda 29 kuruşluk görüşme yapan aboneye 14,75 YTL telefon faturası geldiğini belirten Çetin, bunun 10,43 YTL’sinin sabit ücret, 2 YTL’sinin KDV, 1,67 YTL’sinin ÖTV olduğunu kaydederken, ADSL kullanmak isteyenlerin sabit hatta zorunlu olarak abone edilmesinin de suç olduğunu kaydederek, konuya ilişkin tüketici mahkemelerinden alınan kararlar bulunduğuna dikkati çekti.

 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun