Genel 07 EKİM 2011 / 14:14

TÜBİTAK BİLGEM, pek çok farklı ürünüyle fuarda yer alıyor

Fuarın akıllı yaşam konseptleri bölümü olan 7. salonda ürünlerini sergileyen şirket ve kurumlar arasında TÜBİTAK BİLGEM de yer alıyor. Altı farklı ürününün sergilendiği TÜBİTAK BİLGEM standı demo alanları ile ilgi çeken standlar arasında yer alıyor. A22 no’lu standda tanıtılan ve öne çıkan ürünlerden biri ilk kez tanıtılan ve üzerinde Pardus’un çalıştığı akıllı tahta. Fatih Projesi için de alternatif olabilecek akıllı tahta, donanımın tüm özelliklerini kullanacak şekilde özelleştirilmiş bir Pardus sürümü ve üzerinde eğitim metaryelleri ile birlikteTÜBİTAK BİLGEM standında sergileniyor. Akıllı tahta üstünde çizim yapma, daha önceden hazırlanmış video ve grafik içeriği oynatma, üstünde sanal klavye ile yazı yazma veya konuyla ilgili not alma, geometri ve çizim gibi etkileşimli eğitim uygulamalarına özel bir yapı sunuyor. Akıllı tahta, ağ üzerinde sınıfta kullanılan içeriğin o gün içinde indirilerek kullanılabilmesini sağlayan bir arayüzü sunuyor.

Telsiz sistemlerine özelleştirilmiş PARDUS

Standda tanıtılan bir diğer ürün de; Truck adını taşıyan bir ürün. Amatör Radyo Derneği ile birlikte yapılan bir çalışmanın sonucu olan üründe; özellikle afet durumlarında kullanılan telsiz sistemleri üzerinde özelleştirilmiş bir PARDUS çalışıyor.

PARDUS’un yeni sürümleri sergileniyor

TÜBİTAK BİLGEM standında PARDUS yeni sürümleri sergilenirken, gönüllüler tarafından da deneniyor. Hem bireysel hem de kurumsal PARDUS versiyonlarının yer aldığı standda, kurumsal PARDUS ürünü Kurumsal 2, ve bireysel PARDUS ürünü PARDUS 2011.2 versiyonları tanıtıtan ürünler arasında yer alıyor.

PARDUS üzerinde yeni uygulamalar

Sunucu üstünde çalışan PARDUS , Kurumsal 2 demo alanında, ince istemci ve terminal sunucu çözümleri gösteriliyor. Bu alanda Nordworking isimli PARDUS üzerinde teknolojik gelişmeleri gösteren sunumlar Nordworking ekibi ile birlikte yapılıyor. Ekip, PARDUS üzerinde yaptıkları özel bir uygulamayı burada aktarıyor. Stand Pardus üzerinde oyun oynana bir oyun köşesine de ev sahipliği yapıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun