Genel 03 ŞUBAT 2010 / 08:12

TÜBİTAK Akdeniz'i araştırıyor, geliştiriyor

TÜBİTAK, 4 Şubat günü Adana'da, "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü" düzenleniyor.

TÜBİTAK, 4 Şubat günü Adana'da, "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü" düzenleniyor.


TÜBİTAK'ın Adana Hilton Otel'de gerçekleştireceği "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü"nün açılışında, Adana Valisi İlhan Atış ve Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın konuşma yapacak.

Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın himayelerinde düzenlenecek olan "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü"ne, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde ve Osmaniye illerinin valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, il özel idaresi genel sekreterleri, sanayi ve ticaret odaları başkanları, Ar-Ge projesi yapan özel sektör temsilcileri, üniversite ve kamu araştırma enstitülerinin müdürleri ve yükseköğretim sektöründen temsilciler davet edildi.

Etkinlikte Akdeniz Bölgesi'nde yapılan Ar-Ge çalışmaları gözden geçirilecek, Türkiye'nin Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Sistemi'ndeki mevcut durumu, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek olanakları katılımcılarla paylaşılacak. Etkinlikte, katılımcı illerin bilim, teknoloji ve yenilik potansiyeli ortaya çıkarılarak, rekabet gücünün daha da artırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunulması ve önerilerin paylaşılması planlanıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun