Genel 03 ŞUBAT 2010 / 08:12

TÜBİTAK Akdeniz'i araştırıyor, geliştiriyor

TÜBİTAK, 4 Şubat günü Adana'da, "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü" düzenleniyor.

TÜBİTAK, 4 Şubat günü Adana'da, "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü" düzenleniyor.


TÜBİTAK'ın Adana Hilton Otel'de gerçekleştireceği "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü"nün açılışında, Adana Valisi İlhan Atış ve Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın konuşma yapacak.

Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın'ın himayelerinde düzenlenecek olan "Akdeniz Bölgesi TÜBİTAK Ar-Ge Günü"ne, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mersin, Niğde ve Osmaniye illerinin valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, il özel idaresi genel sekreterleri, sanayi ve ticaret odaları başkanları, Ar-Ge projesi yapan özel sektör temsilcileri, üniversite ve kamu araştırma enstitülerinin müdürleri ve yükseköğretim sektöründen temsilciler davet edildi.

Etkinlikte Akdeniz Bölgesi'nde yapılan Ar-Ge çalışmaları gözden geçirilecek, Türkiye'nin Ulusal Ar-Ge ve Yenilik Sistemi'ndeki mevcut durumu, ulusal ve uluslararası Ar-Ge destek olanakları katılımcılarla paylaşılacak. Etkinlikte, katılımcı illerin bilim, teknoloji ve yenilik potansiyeli ortaya çıkarılarak, rekabet gücünün daha da artırılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunulması ve önerilerin paylaşılması planlanıyor.