Genel 03 EYLÜL 2010 / 12:43

TÜBİSAD KOBİ'lere destek veriyor

"KOBİ Bilişim Uzmanları" yetiştirmek üzere 2009 yılında "Gelecek için Bilişim- KOBİ e-Dönüşüm Projesi" hayata geçirildi.

"KOBİ Bilişim Uzmanları" yetiştirmek üzere 2009 yılında "Gelecek için Bilişim- KOBİ e-Dönüşüm Projesi" hayata geçirildi.


TÜBİSAD tarafından KOBİ' lerin bilgi ve iletişim teknolojilerini etkin kullanarak verimliliklerini artırmalarını desteklemek, bunun ötesinde değişen dünyada yeni iş yapış modellerine geçmelerine katkı sağlamak amacıyla "KOBİ Bilişim Uzmanları" yetiştirmek üzere 2009 yılında "Gelecek için Bilişim- KOBİ e-Dönüşüm Projesi" hayata geçirildi.

TÜBİSAD tarafından yapılan açıklamada KOBİ e-Dönüşüm projesinin gerçekleştirilmesi için kendileri de birer KOBİ olan bilişim firmalarının proje yapabilen, çözüm sunan ve KOBİ'lerin ihtiyaçları doğrultusunda servis ve danışmanlık hizmeti sunar hale getirilebilmeleri amacıyla yetkinlik kazanmak üzere eğitilmeleri ve desteklenmeleri gerektiğine dikkat çekildi. Bu şekilde KOBİ'lere bilgi ve iletişim teknolojileri yardımıyla verimlilik artışı ve yeni iş olanakları sağlanırken, bilgi ve iletişim hizmeti sunan KOBİ'lerin de proje gerçekleştirebilen, çözüm sunan ve servis veren firmalar haline getirilerek toplam Türkiye ekonomisine değer katmalarının hedeflendiği vurgulandı.

Projenin ana hedefi doğrultusunda KOBİ'lere bilişim danışmanlığı ve hizmeti sağlayabilecek "KOBİ Bilişim Uzmanları" yetiştirmek üzere planlanan sınıf eğitimleri, Türkiye genelinde 12 merkezde sürdürülmek üzere başlatıldı.

Eğitimler ve başvuru koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.kobiedonusum.org adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun