Genel 21 KASIM 2013 / 14:47

TTNET Gönüllüleri internet eğitimi verdi

TTNET Gönüllüleri, Erzurum’da "İnternetle Hayat Kolay" eğitimi verdi. 2013 yılı başından itibaren 56 saatte yaklaşık 1.000 kişiye internet eğitimi veren TTNET Gönüllüleri, ihtiyaç fazlası 15 bilgisayarı bağışladığı Erzurum Pasinler Ortaokulu öğrencilerine, internetin güvenli kullanımı, e-posta adresi alımı ve kullanımı, görüntülü haberleşme gibi başlıklarından oluşan İnternetle Hayat Kolay eğitimi verdi.

İnternetle Hayat Kolay eğitimlerinin bir kısmını veren TTNET Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şahin Şen “TTNET Gönüllüleri’ni oluşturan çalışanlarımız mesailerinden zaman ayırarak öğrencilerimize internet eğitimi de vererek onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyor” dedi.

Pek çok büyük şirket kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları için internet erişimi sağlama projeleriyle ilgileniyor. Ancak başarılı projeler; cihaz, bağlantı ve kullanım bilgisini birleştirerek sağlanacak desteklerle daha etkili oluyor. TTNET çalışanlarının oluşturduğu gönüllü ekibin sağladığı bu örnek destek internet kullanımının yaygınlaşmasını ve bilgiye erişebilen bireyler yetişmesine yardımcı bir unsur olacak.