Genel 23 ARALIK 2009 / 12:29

Transparan kamyon size yol güvenliği sağlıyor

Art Lebedev'in Transparentius'u, donuklukluğu ortadan kaldırarak yolun durumunu yansıtıyor ve yol güvenliğini artırıyor.

Art Lebedev'in Transparentius'u, donuklukluğu ortadan kaldırarak yolun durumunu yansıtıyor ve yol güvenliğini artırıyor.


Transparentius pek çok iyi fikir gibi son derece basit. Kamyonun önüne bir kamera yerleştiriyorsunuz ve sonra yolun görüntüsü kamyonun arkasına yansıyor. Bunun etkisi kamyonun arkasındaki sürücü için büyük oluyor çünkü sürücü bu yansıtılan görüntü ile kamyonun önünde göremediği yol durumunu net bir biçimde görebiliyor. Arkaya görüntünün nasıl yansıtıldığı ya da güneş ışığının parlaklığının nasıl alt edildiği ise açıklanmamış.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun