Genel 06 OCAK 2015 / 10:25

TP-LINK nesnelerin interneti ürünlerini tanıtıyor

TP-LINK, ABD’de yapılan CES 2015 Fuarı’nda ‘nesnelerin interneti’ ürünlerini ilk kez görücüye çıkarıyor. Akıllı ev cihazlarını bulut tabanlı yönetmeyi sağlayan yeni ürünlerin yanı sıra TP-LINK standında yakın gelecekteki teknolojik devrimin izlerini görmek mümkün.Dünyanın lider kablosuz ağ markası TP-LINK, 6-9 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde yapılan CES 2015 Fuarı’nda yakın gelecekteki ev ve ofislere ışık tutan yepyeni çözümlerini tanıtıyor. ‘Nesnelerin İnterneti’ olarak tanımlanan ve insanlar dışında buzdolabı, klima, ampul gibi eşyaların internete bağlanması ve internet üzerinden yönetilmesini sağlayan yeni teknolojinin ilk ürünlerini CES 2015’de sergiliyor.

Akıllı ev cihazlarını bulut üzerinden 7 gün 24 saat ve her yerden izleyip yönetmeyi sağlayan TP-LINK HS100, HS110 ve HS200 ürünleri ilk kez CES’de görücüye çıkıyor. Evdeki elektrik prizine takılarak basit bir şekilde kurulup kullanılan bu ürünler ile evdeki cihazları uzaktan yönetme kolaylığının yanında güvenlik, tasarruf ve konfor sağlanıyor. Işıklar, televizyon, klima gibi evin içindeki her tür elektrikli cihazın enerji tüketimini bulut üzerinden izleyerek düzenleme yapmaya olanak veren bu ürünler, akıllı evlerin en temel çözümleri olacak.

Daha Hızlı, Daha Geniş Kablosuz Ağ Çözümleri TP-LINK’in CES 2015 Fuarı’ndaki standında, akıllı evler için en temel teknoloji olan kablosuz internet için yeni nesil ürünler de yer alıyor. Kablosuz ağ hızını üç kat artıran 802.11ac standardının ‘2. Dalga’ ürünlerinin yer aldığı TP-LINK standında, iki kanaldan üç yayın yapabilen, altı antenli yönlendiricileri (router) görmek mümkün. Kablolu internet hızlarına rakip olan kablosuz hızları destekleyen TP-LINK Archer C2600 ve C3200 modelleri ile 4K video, online oyun gibi yoğun uygulamalar bile çok hızlı yapılabiliyor.

İkisi 5GHz kanalından olmak üzere 3 yayın yapan ürün, toplam 3.2 Gbps (Archer C3200 modeli) kablosuz hızlara ulaşabiliyor. TP-LINK’in 2. Dalga yönlendiricileri, MIMO mimarisine sahip çok güçlü işlemcileri sayesinde yüksek hızı destekleyen teknik donanıma da sahip.

TP-LINK standında her zaman online olmayı sağlayan yedek şarj birimlerinin (powerbank) yeni modelleri de görülebiliyor. Ayrıca yeni nesil powerline adaptörler, menzil genişleticiler, modem ve yönlendiriciler TP-LINK standında yer alan diğer yeni ürünler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun