Genel 08 KASIM 2010 / 15:04

Toshiba yüksek kapasiteli ince SSD'lerini tanıttı

Yeni nesil diskler geleneksel disklere göre yüzde 42 daha ince, sadece 2,2 milimetre.

Yeni nesil diskler geleneksel disklere göre yüzde 42 daha ince, sadece 2,2 milimetre.


Apple'ın MacBook Air için kullandığı ince disklerin benzerini Toshiba satışa sundu. Blade X- gale SSD serisi inceliğinin yanında kapasite ve performans olarak da etkileyici görünüyor.

Satışa sunulan diskler 64, 128 ve 256 gigabyte boyutunda. Bunun yanında ince SSD'ler saniyede 220 megabayt okuma, yine saniyede 180 megabayt yazma hızına sahip.

Daha çok tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve küçük taşınabilir cihazlar için üretilen diskler geleneksel disklere göre yüzde 42 daha ince ve sadece 2,2 milimetre kalınlığında.

Toshiba yaptığı açıklamada, hafifleyen ve gitgide daha taşınabilir olan cihazlara yatırım yapmayı sürdüreceklerini belirtti. Toshiba'nın SSD'ler için yatırımlarını ve detayları ssd.toshiba.com adresinden öğrenebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun