Genel 09 OCAK 2009 / 07:26

Toshiba, yeni 3D mobil ekran demolarını CES'te sunuyor

Toshiba, üç boyutlu görüntüleri mobil cihazlarda özel gözlüğe gerek kalmadan görüntüleme imkanı sunan yeni tekniğini CES’de sergiliyor.

Toshiba, üç boyutlu görüntüleri mobil cihazlarda özel gözlüğe gerek kalmadan görüntüleme imkanı sunan yeni tekniğini CES’de sergiliyor.


Mobil cihaz ekranının üstündeki yeni optik kompensasyon filmi, şirketin otomatik stereoskopik etki üreten küçük ya da orta büyüklükte ekranlar yaratmasını sağlıyor. Böylece eklenen derinlik taklit ediliyor. Eklenti çıplak gözle görülemiyor. Ama film, görüntüyü alçaltmıyor ya da aynı resimdeki 2D ve 3D karışımını önlemiyor.


 


Yeni teknolojinin CES demosu 7.5 cm ya da 22.5 cm örnek ekranları içeriyor. Toshiba ürünün dağıtımına ne zaman başlayacağı hakkında bilgi vermiyor. Şirket, 3D’nin cep telefonları ve portatif oyun sistemleri için gerçekçi bir seçenek olacağı fikrinde.


 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun