Genel 14 MAYIS 2010 / 13:00

Toshiba'nın yeni dizüstü bilgisayarı tanıtıldı

Satellite A660 çoklu ortam ihtiyaçlarını karşılamak üzere piyasaya çıkıyor.

Satellite A660 çoklu ortam ihtiyaçlarını karşılamak üzere piyasaya çıkıyor.


Dizüstü bilgisayarında hemen her uygulamayı çalıştırmayı isteyen kullanıcılar için Toshiba, hem şık hem de güçlü bir bilgisayar piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Bilgisayarda Dolby İleri Ses Sistemi teknolojisi bulunuyor. Ayrıca Harman Kardon stereo hoparlörler canlı ve sesler sunuyor. Bilgisayarda dikkat çekenlerden biri de Sleep-and-Music özelliği. Bilgisayar uyku ve ya power off modunda olsa bile, eğer bir MP3 player bağlıysa çalmaya devam ediyor.

Cihaz ayrıca standart tanımlı görüntüleri gerçek zamanlı olarak yüksek çözünürlük kalitesine yükselterek video izleyebilmeyi yüksek kaliteye taşıyabilmenin keyfini sunan Resolution+ özelliğine sahip. Toshiba Media Controller da kullanıcıların birbirine bağlı DLNA özellikli cihazlar arasında çok kolay ve hızlı şekilde fotoğraf, video ya da müzik paylaşabilmelerine imkan veriyor.

Satellite A660, Intel® Wireless Display teknolojisi donanımını bulunduruyor. Kullanıcılar bu yeni teknoloji sayesinde, videoları ve müzik kliplerini kablosuz görüntüleme özellikli televizyonlarında anında görüntüleyebiliyorlar. Kablosuz görüntüleme özelliği herhangi bir Wifi bağlantısı ile kesintisiz olarak kullanılabiliyor.

16" ekrana sahip Toshiba Satellite A660, Haziran'da piyasada olacak.