Genel 06 TEMMUZ 2010 / 13:51

Toshiba'nın 3D bilgisayarı iddialı geliyor

Yeni bilgisayar üst seviyede 3D deneyimi ve yüksek performans vaadi sunuyor.

Yeni bilgisayar üst seviyede 3D deneyimi ve yüksek performans vaadi sunuyor.


Toshiba, Nvidia 3D Vision özelliğini destekleyen dizüstü bilgisayarını tanıttı. Toshiba'ya göre Satellite A665 modeli ayrıca piyasanın Blu-ray 3D Disc oynatmaya hazır ilk dizüstü bilgisayarı durumunda.

Satellite A665 oyun severleri de memnun edecek gibi görünüyor. 3D oyunları çalıştırabilmesinin yanında Intel Core i7 işlemciye sahip olan bilgisayarda 8 GB'a kadar RAM desteği bulunuyor.

Dizüstü bilgisayarda yüksek performanslı Nvidia 3D grafik işlemci ünitesi ve 39.6cm (15.6") TruBrite HD 3D, LED arka plan aydınlatmalı ekran bulunuyor. Satellite A665 üzerinde bulunan Harman Kardon stereo hoparlörler ve Dolby Gelişmiş Ses özelliği de bilgisayarı çok ortamlar için uygun hale getiriyor.

Son dönemde Toshiba dizüstü bilgisayarlarda görmeye başladığımız, "Sleep and Music" özelliği sayesinde bilgisayar kapalı bile olsa USB'den bağlanan mp3 oynatıcıyla müzik dinlenebiliyor.

Bilgisayarın görünümü de kullanıcısını memnun etmeye odaklı. Kullanılan siyah metalik cila ve LCD kapağının içinde kullanılan gümüş krom detaylar güçlü bir kişilik yansıtmayı hedefliyor. Metalik görünümle kontrast oluşturan dokulu yüzeyi parmak izlerinin görünümünü azaltıyor. Ayrıca mat siyah klavyenin arkadan ışıklandırma özelliği bulunuyor.