Genel 19 EKİM 2012 / 12:38

Toshiba dünyanın ilk 1 TB melez HDD'sini pazara sundu

NAND flash bellek ile bütünleştirilen HDD, hem kapasite hem de performans açısından kullanıcıları tatmin etmeyi hedefliyor.Toshiba, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara daha yüksek hızda okuma ve yazma performansı sağlayacak iki 2.5" Hibrit Sürücüyü piyasaya sunuyor. Yüksek kapasiteli sabit disk sürücüleri ile NAND flash belleği tek bir gövdede bir araya getiren yeni sürücüler, 1 terabayt ve 750 gigabayt kapasiteye sahip.

Yeni sürücüler—1TB MQ01ABD100H ve 750GB MQ01ABD075H—yüksek kapasite sunmak için sabit disklerden ve yüksek hızda veri işlemeyi sağlamak için 8GB NAND flash belleklerden yararlanıyor. Böylece, denk kapasiteli Toshiba sabit disk sürücülerinden yaklaşık üç kat daha hızlı okuma ve yazma sürelerine ulaşılıyor. Yeni Hibrit Sürücü, bilgisayarlarda uygulama başlatma süresini yaklaşık yüzde 40 azaltıyor. 2.5" biçim katsayısı ve yüksek kapasiteye sahip yeni sürücüler, taşınabilir ve masaüstü bilgisayarlar için alternatif yüksek performans seçenekleri olarak piyasada yer edinmeyi hedefliyor.

İşlem sırasında veri, melez sürücünün üç bellek katmanından birine tahsis ediliyor: DRAM ara bellek, NAND flash bellek veya manyetik disk ortamı. Bu süreç, kullanıcının veri erişim şeklini dinamik biçimde öğrenerek veriyi buna uygun sırada depolayan özgün bir algoritma sayesinde geliştiriliyor. Yüksek hızda veri erişimi, sık erişilen verilerin NAND flash bellekte depolanması ile sağlanıyor.

Günümüz bilgisayarlarının, her geçen gün hızla artış gösteren en hızlı CPU ve grafik işlemcilerin taleplerini karşılayabilecek okuma/yazma performansını sağlayabilen ve birden fazla HD video ve benzeri diğer zengin veri kaynaklarını idare edebilen depolama kapasitelerine olan talepleri karşılaması gerekiyor. Son teknoloji ürünü NAND flash belleğin yarattığı sinerji ile yeni nesil işlem teknolojisi ve en yeni küçültme tekniği kullanılarak üretilen yüksek hız ve yüksek kapasiteye sahip HDD ile Toshiba, kurumsal müşterileri ve tüketicilerine, bir HDD sürücünün yüksek kapasitesine ve bir SSD'nin yüksek veri erişim hızına sahip Hibrit Sürücü çözümü sunuyor.
ETİKETLER : toshiba toshiba hdd
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun