Genel 21 HAZİRAN 2010 / 11:53

Toshiba'dan çift ekranlı dizüstü bilgisayar geliyor

Yeni bilgisayar gelecek teknolojiler için de ipuçları barındırıyor.

Yeni bilgisayar gelecek teknolojiler için de ipuçları barındırıyor.


Toshiba dizüstü bilgisayar sektöründeki 25. yılını çift ekranlı dizüstü bilgisayarı Libretto'yla farklı boyuta taşıyor. Cihaz farklı bir ürün sınıfının kapılarını açıyor olabilir.

Libretto'da iki adet 1024'e 600 dokunmatik ekran bulunuyor. Adeta iki iPad ya da netbook kullanıyormuş hissi veriyor. Pentium U5400 işlemci bulunan bilgisayarda 2 GB DDR3 RAM bulunuyor.

Sabit disk teknolojisinde kullanıcıları memnun eden 64 GB'lik SSD (Solid State Drive) barındıran cihaz, bağlantı konusunda da geride kalmıyor.

Bluetooth, WiFi bağlantıları bulunan bilgisayarda, standart bilgisayarlarda bulunan USB, microSD ve kamera da popüler taşınabilir bilgisayar iPad'de olduğu gibi eksik kalmamış.

Libretto bin 99 dolardan alıcı bulacak. Bu rakam satışların istenen düzeye ulaşmasına engel olabilir. Yaklaşık bin dolar çok yüksek gibi görünmese de alternatif ve taşınabilir sınıfta varlığını hissettirmek isteyen bir dizüstü bilgisayar için pahalı kalabilir. Cihazın dünya satışına Ağustos ayında başlanacak.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun