Genel 03 OCAK 2011 / 15:15

Toshiba CES’te yeni tabletini tanıtacak

Tegra 2 işlemcili tablet seri üretime geçmek için Android Honeycomb'u bekliyor.

Tegra 2 işlemcili tablet seri üretime geçmek için Android Honeycomb'u bekliyor.


Toshiba, CES'de henüz isimlendirmediği 10,1 inçlik Android tabanlı tabletini duyurmaya hazırlanıyor. Engadget'ın haberine göre, cihaz seri üretime geçmek için tabletlere özel hazırlanan Android Honeycomb'u bekliyor.

Çift çekirdek Tegra 2 işlemcili cihazın 1280'e 800 çözünürlükte olması bekleniyor. Tabletin arkasında 5, önündeyse 2 megapiksel kamera bulunduğu belirtiliyor. USB ile mini USB, HDMI, SD kart ve değiştirilebilen arka kapağı bulunan cihazın iPad'ten biraz daha ağır olması bekleniyor.

Toshiba yeni hamlesiyle tablet bilgisayar piyasasını sürükleyen iPad ve Galaxy Tab'den pay almayı deneyecek. Motorola da CES 2011'de tablet bilgisayarını sunmayı planlıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun