Genel 06 AĞUSTOS 2009 / 11:23

Toshiba’dan 3G teknolojili ürünler

Toshiba, düzenlediği basın toplantısıyla 3G teknolojisini içeren ürünlerini tanıttı.

Toshiba, düzenlediği basın toplantısıyla 3G teknolojisini içeren ürünlerini tanıttı.


Toshiba, 2006 yılında ilk entegre mobil bağlantı teknolojisini (3G) içeren notebook'unu satışa sunmuştu. Markanın bugün çok farklı çeşitlerde ve özelliklerde 3G teknolojisine sahip notebook ve netbook modelleri var.

Toshiba'nın 3G teknolojisini içeren ürünlerini tanıtmak için düzenlenen toplantıda konuşan Toshiba TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, "Türkiye'deki Toshiba kullanıcıları şimdiye kadar ürün özellikleri arasında 3G olmasına rağmen şebeke teknolojileri nedeni ile 3G avantajlarından faydalanamıyorlardı. Ama bugün hem hız, hem güvenlik, hem dayanıklılık hem de her şartta mobil olabilmenin keyfini sürecekler. 2006 yılında ilk entegre 3G modemli cihazdan sonra bugün tüm ürün serilerimizde entegre mobil bağlantı teknolojisine sahip ürünler bulunduruyoruz. 3 yıldır 3G'li ürünler Toshiba notebooklarda mevcut. Toshiba'yı tercih eden müşterilerimiz gelecek güvenceli ürünlere yatırım yapmış oluyorlar." dedi.

Biter, entegre mobil bağlantı teknolojisine sahip bir notebook'un her şeyden önce ekstra bir modeme bağlı olmamanın getirdiği rahatlığı yaşadığını, teknik açıdan bakıldığında ise, entegre mobil bağlantı teknolojisinde, bağlantı sinyallerini sağlayan anten kapakta yer aldığı için, mümkün olan en mükemmel sinyali yakalamakta olduğunu anlatırken, "Bütün bu avantajların dışında çevreye duyarlı Toshiba özellikle harici bir cihaz kullanırken harcanan enerjinin çok daha azının harcanmakta olduğunun altını çiziyor" şeklinde konuştu.

Toshiba'nın 3G teknolojisine sahip notebooklarını kullanan kullanıcılar, Ericsson'un kablosuz bağlantı teknolojisi olan HSPA ile 7,2 Mpbs hızında bağlantı sağlayabilecekler. Toshiba ayrıca bütün ürünlerini RoHS uyumlu üretmektedir.

Toshiba'nın 3G teknolojisine sahip modelleri

Portege Serisi;• Portege A600• Portege M750• Portege R600• Portege R500

Tecra Serisi;• Tecra R10• Tecra M10• Tecra A10

Satellite Serisi;• Satellite A350

Netbook;• NB200• NB100

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun