Genel 10 ŞUBAT 2016 / 16:42

TomTom hava durumuna göre rota oluşturuyor

Navigasyon sistem geliştiricisi TomTom, Trafik hizmetlerinde önemli iyileştirmeler yaptığını açıkladı.

Endonezya ve Slovenya’nın da eklenmesiyle küresel olarak 50 ülkede mevcut olan TomTom’un Nisan ayında devreye girecek yeni özellikleri arasında; trafik bilgisi, dinamik hız limiti mesajları, hava etkili tahminler ve yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi bulunuyor. Bu gelişmelere TomTom navigasyon cihazı ve navigasyon uygulaması kullanan müşteriler, Nisan 2016 itibariyle ulaşabileceği belirtiliyor.
 
TomTom hava etkili tahminler özelliği ile hava bilgilerini mevcut trafik sıkışıklıklarında yoğunluk ve eğilim faktörü ile ele alıyor. Yağmur ve kar yağışlarının sebep olduğu gecikmeleri ve yoğun alanları takip ediyor. Yeni iyileştirme özelliği ile otomatik olarak kavşaklarda trafik durumunu algılayarak, sürücünün niyetine göre tekrar rota oluşturuyor. Yol ağları yönetiminden sorumlu ajansların dinamik hız sınırını değiştirmek için yol kenarı ya da tepe mesaj işaretleri gönderilerini sürücülere gösteren TomTOm, sürücünün daha tutarlı bir akış içerisinde hareket etmesini sağlıyor.
 
ETİKETLER : TomTOm navigasyon cihazı
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun