Genel 01 MART 2011 / 15:03

TOBB Türk Sayısal Takograf Sistemini tanıtıyor

Ulaştırma Bakanlığı koordinasyonunda ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen projenin emsalleri arasında en hızlısı olduğu belirtiliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, CeBIT'teki standında projelerini ziyaretçilerle paylaşıyor. Dr. Tolga Tüfekçi'nin verdiği bilgiye göre bunlar arasında en çok ilgi çeken Ulaştırma Bakanlığı koordinasyonunda TOBB tarafından gerçekleştirilen Türk Sayısal Takograf Sistemi.AB standartlarına uygun olarak geliştirilen bu sistem, yük ve yolcu taşımacılığında hız sınırı ihlalinin ve özellikle de dinlenme zamanlarına uyumun denetlenmesi konusunda çözüm sunuyor.Tüfekçi, bu projenin emsalleri arasında en hızlı proje olduğunu özellikle vurguluyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun