Genel 12 OCAK 2016 / 13:54

Tinder CEO’su eşleşmeleri etkileyen en önemli faktörü açıkladı

Son zamanların popüler mobil arkadaşlık uygulaması Tinder’ın kurucu ortağı ve CEO’su Sean Rad uygulamanın algoritmasını açıkladı.

Tinder CEO’su kullanıcıların her birinin sistem üzerinde bir puana sahip olduğunu ve bu puanın eşleşmeleri etkileyen en önemli faktör olduğunu açıkladı. Sean Rad’ın yaptığı röportajda “Elo score” adını verdikleri sistemi açıklayarak; kullanıcıların beğenilme derecesine göre bir algoritmanın yer aldığını ve kullanıcıların sistem üzerinde bir puana sahip olduğunu belirtti. Kullanıcıların Tinder’da eşleşme sayısının fazla olmasının sebebinin bu sistem üzerinden hesaplanan ‘cazibe puanı’ olduğunu söyledi.

Kullandıkları algoritmanın ve puan sistemiyle ilgili çok fazla detay vermeyen şirket, Tinder kullanıcılarının cazibe puanlarını yakın gelecekte görmeyeceğini belirtti. Günlük 9,6 milyon aktif kullanıcıya sahip olan ve günlük olarak 1,4 milyar profil puanlaması yapılan Tinder’da ürün geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Jonathan Badeen algoritmayla ilgili şu ipuçlarını veriyor: “ El score’u yüksek biriyle eşleştiğiniz zaman, bu sizin de puanınıza olumlu yansıyor. Ayrıca yapılan her swipe hem yapılan kullanıcının hem de yapan kullanıcının puanını olumlu etkiliyor. "
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun