Genel 18 EYLÜL 2008 / 08:20

The Cure iTunes'a ateş 'tükür'dü

The Cure'un yeni EP'si Hypnagogic States'in iTunes'da albüm fiyatına satılması grubun lideri Robert Smith'i sinirlendirdi.

The Cure'un yeni EP'si Hypnagogic States'in iTunes'da albüm fiyatına satılması grubun lideri Robert Smith'i sinirlendirdi.


Rock grubu The Cure'un solisti ve sözcüsü Robert Smith, kişisel web günlüğünde hayranlarını uyaran bir mektup yayınladı. Smith mektubunda hayranlarından EP'lerini popüler çevrimiçi müzik mağazası iTunes'dan almamaları çağrısında bulundu. Bunun nedeni, 13 Eylül'de yayınlanan ve içinde yeni albümlerinden yayınladıkları 4 şarkının remikslerinin bulunduğu EP'nin fiyatının iTunes'da albüm fiyatıyla eşdeğer olması. iTunes yetkilileri ise kendilerine plak şirketinden yanlış bilgi verildiği savunmasını yaptılar. EP'nin fiyatı 17 Eylül tarihi itibariyle düzeltildi.


Robert Smith, ayrıca 28 Ekim'de yayınlayacakları "4:13 Dream" albümünün şarkı listesini de açıkladı. Smith'in iTunes'a yazdığı açık mektuba ve yeni albüm ile ilgili bilgilere www.thecure.com adresinden ulaşılabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun