Genel 05 EKİM 2010 / 04:37

TETRA Türkiye için hazır

Motorola, basın mensuplarını TETRA konusunda bilgilendirdi.

Motorola, basın mensuplarını TETRA konusunda bilgilendirdi.


 

Motorola, Bilişim Zirvesi'10 kapsamında gerçekleştirdiği toplantıda TETRA (Terrestrial Trunked Radio)teknolojisi ve bu konuda gerçekleştirdikleri çaışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Etkinkliğin açılış konuşmasını yapan Motorola Kurumsal Mobilite Çözümleri Türkiye İş Geliştirme Müdürü Bora Gürçay, TETRA standardı hakkında bilgi verdi.

Bu teknolojinin özellikle kamuyu odakladığını belirten Gürçay, bu teknolojinin Avrupa'da yaygınlaşmış olmasına dikkat çekti. TETRA konusunda 17 üreticinin bulunduğunu belirten Gürçay, bu yapıyla tek platformda tüm kamu kuruluşlarının tek tuşla birbirlerine erişiminin sağlandığını ifade etti. Dolayısıyla itfaiye, ambulans ve polis; tek bir haberleşme platformunda birleşmesi sağlanacak.

Gürçay; dünya genelindeki birçok ulusun terör saldırısı ve doğal afet gibi felaketleri en az hasar ve can kaybıyla atlatabilmek için etkin acil haberleşme sistemi altyapısı kurmuş durumda olduğunu hatırlatarak; Türkiye'nin bulunduğu konum nedeniyle doğal afetlere son derece açık olduğunu için acil haberleşmenin önemi yadsınamayacağını vurguladı.

TETRA sistemleri konusunda çözüm sunmak üzere hazır olduklarının altını çizen Gürsoy, ülkemizde 2011 yılında bu altyapının sağlanması için yatırımların başlayacağını söyledi.

Motorola gelecek yıl kamuda gerçekleşecek bu atılım için hazırlıklarına başladı.

 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun