Genel 25 NİSAN 2012 / 14:10

TET Ar-Ge Proje Pazarına bahar geldi

Başvuruları 30 Nisan’a kadar devam edecek olan Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde elektrik, elektronik ve bilişim alanında geliştirilen projeler sanayicilerle buluşturulacak. İstanbul Maden ve Metal İhracatçıları Birliği (IMMIB) bünyesindeki altı birlik arasında yer alan ve elektrik elektronik ihracatçıları birliği olan Turkish Electro Technology (TET), Türkiye’nin ilk Ar-Ge Pazarı’nı düzenliyor. Başvuruları 30 Nisan’a kadar devam edecek olan Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğinde elektrik, elektronik ve bilişim alanında geliştirilen projeler sanayicilerle buluşturulacak.

“TET Ar-Ge Proje Pazarı” ile elektrik, elektronik ve bilişim alanında Türkiye’nin ilk Ar-Ge proje pazarını gerçekleştiren TET, proje sahipleriyle sanayiciler arasında bir ortaklık platformu sunuyor. İhracatın sürdürülebilir kılınmasına, üniversite - sanayi işbirliğinin yaygınlaştırılmasına ve sektörün yüksek katma değerli üretim yapabilmesine destek olmak amacıyla düzenlenen “TET Proje Pazarı”, Ar-Ge odaklı çalışan tüm gerçek ve tüzel kişilerin ve grupların katılımına açık olarak düzenleniyor.

Birincilik ödülü 50 bin TL

Yarışmaya katılmaya hak kazanan proje sahipleri istedikleri takdirde ödül kategorisinde de değerlendirmeye katılabiliyorlar. Projeler, Ödül Kurulu tarafından projenin içeriği, inovasyon, projenin uygulanabilirliği ve sürdürülebilirlik kriterlerine göre değerlendirilecek. Değerlendirme sonucunda birinci 50 bin TL, ikinci 30 bin TL, üçüncü 20 bin TL ile ödüllendirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler proje özetlerini en geç 30 Nisan 2012 mesai saati sonuna kadar www.tetprojepazari.org adresine yükleyerek başvuruda bulunabilirler.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun