Genel 12 KASIM 2010 / 12:38

TestIstanbul 2011 yazılımcıları fırsatlarla buluşturuyor

Bu yıl ikincisi düzenlenecek konferansın konusu: “Daha Fazla Kullanılabilirlik Testi, Daha İyi Kullanıcı Deneyimi”.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek konferansın konusu: “Daha Fazla Kullanılabilirlik Testi, Daha İyi Kullanıcı Deneyimi”.


Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından düzenlenen TestIstanbul Konferansı’nın ikincisi 26-27 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Bu yıl bine yakın katılımcıyı ağırlaması beklenen TestIstanbul 2011 Konferansı’nın ana konusu “Daha Fazla Kullanılabilirlik Testi, Daha İyi Kullanıcı Deneyimi” olarak belirlendi.

“Kullanılabilirlik testleri” alanında düzenlenecek konferansın pazarlama, reklam, finans, sigorta, bankacılık, telekom, üretim ve bilişim sektörleri ile akademisyenler başta olmak üzere pek çok profesyoneli bir araya getirmesi bekleniyor. TestIstanbul 2011, “kullanılabilirlik testleri” üzerinde durarak daha memnun bir müşteri kitlesi için nasıl daha iyi bir kullanıcı deneyimi yaratılabileceğini inceleyecek.

Konferansla ilgili ayrıntılı bilgiyi bu adreste bulmak mümkün.

TestIstanbul 2011’e bildiri göndermek için son tarih 30 Kasım

Konferans ayrıca kullanılabilirlik testleri alanında gerçekleştirdiği çalışmaları ve vizyonunu konferans katılımcılarıyla paylaşmak isteyenlere önemli bir fırsat sunuyor. İçerik ve vizyon anlamında yüksek nitelikli bulunan bildiriler, hazırlayan kişiler tarafından TestIstanbul 2011 Konferansı’nda katılımcılara sunulacak. Bunun yanı sıra gönderilen bildiriler arasında yapılan değerlendirmede “En İyi Bildiri” ödülü de verilecek.

“En İyi Bildiri” ödülünü kazanan konuşmacıya, özel ödüllerin yanı sıra Uluslararası Yazılım Test ve Kalite Kurulu’nun küresel çapta düzenlediği bir etkinliğe ücretsiz katılma ve uluslararası konferanslardan birinde konuşmacı olma imkanı verilecek.

Gönderilen bildirilerin İngilizce hazırlanması, 500 kelime civarında ve açıklayıcı bir içeriği sahip olması gerekiyor. Gönderilen bildiriler, Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından değerlendirilecek.

Konferansa bildirisiyle katılmak isteyenler 30 Kasım 2010 tarihine dek www.testistanbul.org adresinden başvuru yapmaları gerekiyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun