Genel 29 OCAK 2010 / 14:48

TESİD'te görev değişikliği

TESİD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Nortel Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay getirildi.

TESİD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine, Nortel Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay getirildi.


Türk Elektronik Sanayicileri Derneği'nin (TESİD) 26 Ocak 2010 tarihinde yapılan 21. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda, Nortel Netaş Genel Müdürü C. Müjdat Altay TESİD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Seçimlerin ardından, sektörle ilgili görüşlerini belirten Altay "Türk elektronik sanayisi, dünya ölçekleriyle karşılaştırıldığında maalesef henüz istenilen boyuta ulaşamadı. Ancak sektör son derece dinamik bir yapıya sahip. Katma değeri yüksek, inovatif ve Ar-Ge çalışmalarına dayanan, ileri teknolojiler kullanarak tasarım ve üretim yapan firmalar sayesinde, elektronik sanayimiz dünya ticaretindeki payını artıracaktır" dedi.

Genel Kurul'a katılan TESİD üyeleri, ülkemiz ekonomisinde son derece kritik bir öneme sahip olan elektronik sanayisinin sorunları, alınması gereken önlemleri ve derneğin faaliyetleri ile ilgili görüşlerini dile getirdi. Toplantıda, Türkiye'nin 2023 hedefine ulaşması açısından vazgeçilmez bir öneme sahip olan elektronik sanayisinin, halen 10 milyar dolarlık üretim ve 5 milyar dolarlık ihracat hacmine sahip olduğu belirtildi. Ancak aynı dönemde 13,5 milyar dolar dolaylarında elektronik sanayi ürünleri ithalatı yapıldığı göz önüne alınınca, sektörün gelişimi için ciddi ve kalıcı adımların atılması gerektiği vurgulandı.

Türk elektronik sanayi üretiminde en büyük payı yüzde 37 ile tüketici elektroniği alıyor. Telekom ekipmanları yüzde 17, savunma elektroniği ise yüzde 9'luk bir paya sahip.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun