Genel 04 ARALIK 2008 / 14:58

Temassız işlemler ve şifreli uygulamalar ilk kez aynı cihazda

Güvenli ödeme sistemleri şirketi VeriFone’un yeni ürünü PINPad 1000SE aynı anda hem temassız kart okuma hem şifre girişi yapma imkanı sunuyor.

Güvenli ödeme sistemleri şirketi VeriFone’un yeni ürünü PINPad 1000SE aynı anda hem temassız kart okuma hem şifre girişi yapma imkanı sunuyor.


VeriFone’un yeni ürünü sayesinde şifreli işlemler için ayrı, temassız uygulama için ayrı bir cihaz bulundurmaya gerek kalmıyor. 3DES, VeriShield Security Scripts, Master/Session, DUKPT destekli ve PCI PED onaylı olan cihaz güvenli PIN girişi sağlıyor. Okunaklı 128x32 piksel çözünürlüklü ve arka ışıklandırmalı LCD ekrana sahip ürün, USB ve seri portlardan PC, ECR ve mevcut POS cihazlarına bağlanabiliyor. Verifone yetkilileri bu cihaz sayesinde hem ekonomik maliyetin hem de masa üstündeki kalabalığın azalacağını belirtiyorlar. VeriFone PINPad 1000SE’nin dünya tanıtımı önümüzdeki günlerde Türkiye’den başlayacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun