Genel 12 EKİM 2012 / 15:16

TeliaSonera Van'da okul yaptırdı

TeliaSonera Van'da okul yaptırdı

TeliaSonera, 1500 gencin eğitim göreceği Van’ın en büyük okullarından birisi olan Kazım Karabekir Lisesi’ni Anadolu Lisesi olarak yeniden inşa etti. 

3 Ekim 2011 yılındaki Van depreminin ardından şehrin yeniden imarı ve çocuklarımızın depreme dayanıklı okullara kavuşabilmesi için başlatılan çalışmalara destek veren TeliaSonera, 1500 gencin öğrenim göreceği, 24 sınıflık bir Anadolu Lisesi yaptırdı. Çelik konstrüksiyon teknolojisinin ilk kez kullanıldığı okul, aynı zamanda 3D teknolojisinin ve eğitim materyallerinin içinde yer aldığı çok amaçlı konferans salonu da bulunuyor.

Yaklaşık 3 milyon liraya mâl olan TeliaSonera Anadolu Lisesi’nin açılışını Van Valisi Münir Karaloğlu, TeliaSonera Kafkasya Bölgesi CEO’su ve Avrasya Başkan Yardımcısı Halim Ateş ve ile TeliaSonera Avrasya Kurumsal İletişim Başkan Yardımcısı Erim Taylanlar gerçekleştirdi.Konuyla ilgili konuşan Van Valisi Münir Karaloğlu, Van'da deprem sonra en büyük kaybın okullarda olduğunu dile getirirken, 1015 dersliğin kullanılamaz hale geldiğini belirtti. Karaloğlu, Van’a ilk gelen kurumların başında gelen TeliaSonera'nın, bu yöndeki ihtiyaçları görerek Anadolu Lisesi’ni yapmaya karar verdiğini söyledi. Karaloğlu ayrıca yıkılan 1015 dersliğin yerine desteklerle birlikte 2524 yeni dersliğin inşa edildiğinin altını çizdi.

TeliaSonera Kafkasya Bölgesi CEO’su ve Avrasya Başkan Yardımcısı Halim Ateş, hızla dijitalleşen dünyada bireylerin bu ilerlemenin dışında kalmaması için sosyal fayda gözeten bir strateji izlediklerini, 1993 yılından bu yana hizmet sundukları Türkiye’de de benzer bir şekilde ilerlediklerini dile getirdi. Ateş, bu doğrultuda 1500 gencin eğitim hayatına dönmesini sağlayacak okulun çok amaçlı konferans salonu ve sağladığı teknolojik imkanlarla öğrencilerin vizyonunu genişleteceğini belirtirken, aynı zamanda konferans, seminer gibi organizasyonlara davet edilecek velilerin de sosyal hayatını zenginleştireceğine dikkat çekti.