Genel 07 OCAK 2010 / 09:44

Televizyonda Skype çağı

720p HD PC'lerdeki Skype video çağrılarına ve tüketici elektronikleri üreten ortaklarına ait internet bağlantılı geniş ekranlı televizyonlara, Skype yazılımı entegre ediliyor.

720p HD PC'lerdeki Skype video çağrılarına ve tüketici elektronikleri üreten ortaklarına ait internet bağlantılı geniş ekranlı televizyonlara, Skype yazılımı entegre ediliyor.


Skype yazılımının en son Windows sürümü, 1280 x 720 çözünürlükte 720p HD kalitesinde video çağrısını saniyede 30 kareye kadar yükselterek, kullanıcılara daha düzgün ve zengin video arama deneyimi yaşatıyor. HD video arama yapmak için kullanıcıların yüksek hızda genişbant bağlantısı, yeni bir HD webcam, 1,8 GHz çift çekirdekli işlemciye sahip bilgisayar ve Skype Windows 4.2 Beta edinmeleri gerekiyor.

faceVsion, Skype video çağrısı için optimize edilmiş HD kodlu web kamerası FV TouchCam N1'i geliştirdi. faceVsion web kameralarının mikrofonlu (99 dolar) ve mikrofonsuz (69 dolar) olmak üzere iki sürümü Şubat 2010 tarihinde piyasaya sürülecek. In Store Solutions'un tanıttığı iki yeni HD kodlamalı web kamera olan FREETALK HD PRO (120 dolar) ve FREETALK HD PRO PLUS (140 dolar) da Mart 2010 tarihinde kullanıcılarla buluşacak. Gerek faceVsion ve gerekse FREETALK web kameraları skype.com/shop adresinde Skype Shop'tan online satın alınabilecek.

Skype, LG ve Panasonic ile Skype destekli HDTV'ler konusunda anlaşma yaptıklarını açıkladı. Skype yazılımı, Panasonic'in 2010 VIERA CAST destekli HDTV ve LG'nin NetCast Entertainment Access taşıyan 26 yeni LCD ve plazma HDTV ürün hatlarına entegre edilecek. Her iki ürün hattının 2010 yılının ortalarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. LG ve Panasonic, Skype video çağrıları için optimize edilmiş ve ek aksesuar olarak televizyonlara takılabilen özel tasarımlı HD web kameraları sunacak. Bu web kameraları 720p HD destekli olup odanın içindeki sesleri ve görüntüleri alabilecek kapasitede mikrofonlara ve optik cihazlara sahip.

Skype , PC veya televizyonda 720p HD kaliteli video çağrısı elde edebilmek için en az 1 Mbps simetrik bant genişliğinde kesintisiz yüksek hızlı bir genişbant tavsiye ediyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun