Genel 28 EKİM 2008 / 15:32

Telenity ve CIS güçlerini birleştirdi

Telenity ve CIS Orta Doğu ve Afrika telekom pazarı için işbirligine gidiyor.

Telenity ve CIS Orta Doğu ve Afrika telekom pazarı için işbirligine gidiyor.


Telekomünikasyon şebekeleri için yeni nesil birleşik servis platformları ve uygulamaları geliştiren Telenity ile danışmanlık ve sistem entegrasyonu sağlayıcısı CIS Grup, Orta Doğu ve Afrika pazarlarında birlikte hizmet vereceklerini duyuran bir ortaklık anlaşması imzaladı. Endüstri analistleri Orta Doğu ve Afrika bölgesinin mobil telefon pazarında dünyanın en hızlı büyüyecek bölgesi olacağını ve abone sayısının yüzde 70 büyüyerek 2011 yılında 318 milyona ulaşmasını öngörüyor.


Süregelen işbirliğinin sonucu olan bu ortaklık, Afrikalı mobil operatorlere Telenity’nin birleşik katma değerli servis çözümlerinden ve CIS’in deneyimli lokal entegrasyon, proje yönetimi, danışmanlık ve destek hizmetlerinden faydalanma olanağı verecek. Konu ile ilgili olarak konuşan CIS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Antoine Kareh “Telenity’nin küresel pazar deneyimi ve lider birleşik servis çözümleri ile CIS Grup’un telekomünikasyon sektöründe çözüm entegrasyonu konusundaki 25 yılın üzerindeki öncü lokal deneyimlerini bir araya getiren bu stratejik işbirliği, yeni nesil katma değerli çözümleri Afrika’daki mobil operatörlere çok daha yaklaştırmıştır” dedi.


“Afrika pazarı, mobil iletişim servisleri için güçlü talebi ve sağlıklı bir büyüme oranını temsil ediyor,” diyen Telenity Yönetim Kurulu Başkanı Dilip Singh ise, “Hızla büyüyecek olan bu pazarda CIS Grup ile birlike çalıştığımız için çok heyecanlıyız. İşbirliğimizin hem Afrika’daki mobil operatörlere, hem de abonelerine fayda sağlayacağına eminiz. Kısa sürelerde, en iyi uygulamalar ve kapasiteyle sunacağımız yaratıcı ve gelir artırıcı yeni katma değerli servisler, mobil operatörlerin toplam maaliyetini düşürürken aynı zamanda da abonelerin yaşam tarzlarını iletişim bakımından zengileştirecektir” diye konuştu.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun