Genel 24 AĞUSTOS 2012 / 14:47

Telekom, büyük veri ve mobilişim Bilişim Zirvesi'nde konuşulacak

Bilişim Zirvesi'12 farklı bakış açılarını yansıtacak

ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12, bu yıl 11-13 Eylül tarihleri arasında zengin bir içerikle katılımcılarını bekliyor. Zirve, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok önemli küresel konuşmacıları ağırlayacak. Bu yıl İstanbul Haliç Kongre Merkezi'ne taşınan ve Vodafone'un ana sponsorluğunda 11 - 13 Eylül 2012 tarihleri arasında Avrasya bölgesinin iş ve teknoloji dünyasını İstanbul'da buluşturacak olan ICT Summit Eurasia - Bilişim Zirvesi'12, yine zengin bir içerikle katılımcılarını ağırlayacak.

"Sonraki adım" temasıyla gerçekleştirilecek olan zirve sektörel konferanslara, teknolojide sıcak konuların yer aldığı forumlara, uygulamada sıcak konulara, bilişim sektörünü geliştirme forumlarına, uygulama seminerlerine ve teknoloji ve iş çözümleri sunumlarına ev sahipliği yapacak. Zirvede ayrıca çok önemli küresel konuşmacılar da yer alacak.

Telekom sektörünün sonraki adımı Zirve'de belirlenecek

Zirve, bu yıl telekom sektörüne özel bir program sunuyor. Telekom sektöründe önümüzdeki dönemde izlenecek politikalar 12 Eylül'de (BTK) ev sahipliğinde ve Huawei, Netaş ve Aastra'nın sponsorluğunda gerçekleştirilecek Telekomda Sonraki Adım Konferansı kapsamında ele alınacak.

Avrasya ülkelerinin telekom alanındaki düzenleyici kurumlarının yanı sıra öncü telekom operatörleri ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirecek konferansta, Avrasya bölgesi perspektifinde telekom alanında yaşanan gelişmeler, bir sonraki adımda dünyada ve bölgede hem teknoloji, hem de düzenleme başlıklarında beklenen yenilikler ve iş birliği fırsatları tartışılacak. Konferans, Uluslararası Telekom Birliği (ITU) Telekom Standardizasyon Bürosu Direktörü Malcolm Johnson'ı da konuşmacı olarak ağırlayacak.

Konferans, iki farklı panele ev sahipliği yapacak. "Bölgede iletişimde yeni teknolojiler, regülasyon politikaları" başlıklı panelde bölge ülkelerinin düzenleyici kurum başkanları bir araya gelecek. Panelin konuşmacıları arasında Arap Regülatörler Birliği Başkanı ve Lübnan Regülasyon Kurumu Başkanı Dr. Imad Hoballah, Bosna Regülasyon Kurumu Başkanı Kemal Huseinovic ve Nijer Regülasyon Kurumu Başkanı Aminata Anadou Garba bulunacak.

Konferansın ikinci paneli ise "Uluslararası ve bölgesel iş birliği fırsatları" başlığıyla gerçekleştirilecek.

Mobilde yenilikçi yaklaşımlar Zirve'de konuşulacak

Zirve bu yıl da mobil dünyanın yeni yaşam biçimini ele alacak. Pek çok uzman ve sektörden önemli isimleri ağırlayacak olan "Mobilişimde Sonraki Adım" Forumu 13 Eylül'de gerçekleşecek.

MOBİLSİAD desteğiyle TAV Bilişim sponsorluğunda gerçekleşecek olan forumda, mobil ortamda artan uygulama çeşitliliği ele alınırken, işe kattığı değer de tartışılacak. MOBİLSİAD Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin'in açılış konuşmasıyla başlayacak olan Forum, "Mobilde uygulama savaşları" ve "Mobil işte yüksek performans" başlıklı panele iki panele de ev sahipliği yapacak.

Büyük verinin geleceği Zirve'nin konusu

Zirve'nin bu yıl ev sahipliği yapacağı etkinliklerden biri de "Büyük Veride Sonraki Adım Forumu" olacak. 13 Eylül'de gerçekleşecek etkinlikte, son dönemde uluslararası şirketlerin gündemine oturan iş dünyasının en önemli teknoloji eğilimlerinden biri olan büyük veri konusu mercek altına alınacak.

Etkinlik, "Büyük veri sistemleri oluşturmanın ve yönetmenin sırları" başlıklı bir panele de ev sahipliği yapacak. İnformatica Teknik Kanal Yöneticisi Alistair Seaton da forumda katılımcılara "Büyük Veri Nasıl Büyük Bir Değere Dönüşür?" başlıklı özel bir sunum gerçekleştirecek.
Bilişim Zirvesi'12 için kaydınızı yaptırdınız mı?

Bilişim Zirvesi’12, bu yıl 11-13 Eylül 2012 tarihleri arasında İstanbul Sütlüce Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

3 gün boyunca birbirinden ilginç konu ve konuşmacıların konuk olacağı bu etkinliğe kaydınızı yaptırmak ve programın güncel haline ulaşmak için Bilişim Zirvesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun