Genel 12 ŞUBAT 2010 / 07:12

Telefonla konuş, pürüzsüz cilde kavuş

Yeni iPhone uygulamasının kullanıcılar telefonla konuşurken ciltteki akneleri yok ettiği iddia ediliyor.

Yeni iPhone uygulamasının kullanıcılar telefonla konuşurken ciltteki akneleri yok ettiği iddia ediliyor.


 

New York Times'ın haberine göre, 'AcneApp' uygulamasının yaratıcılarından dermatolog Dr. Greg Pearson, uygulama çalıştığı sırada ekrandan yayılan 420 nanometre mavi ışık ve 550 nanometre kırmızı ışığın bakterileri öldüreceğini ve kolajen üretimini artıracağını söylüyor.

1,99 dolara sahip olunabilecek uygulamanın, kullanıcılar telefonla konuştuğu sırada devreye girdiği belirtiliyor. Houston'dan Dr. Pearson New York Times'a yaptığı açıklamada, "Etkisini sayısal olarak ifade edebilmem için daha fazla klinik çalışma gerekiyor. Ama kullanıcıların bir yandan telefonla konuşurken diğer yandan akneleriyle ilgilenebilecek olması harika bir şey" diye bir açıklama yapmış.

Ancak New York'tan dermatolog Dr Macrene Alexiades-Armenakas AcneApp'e biraz kuşkuyla bakıyor. Dermatolog, "Yaptığımız çalışmalarda hem kırmızı hem de mavi ışığın akne tedavisinde az etkisi olduğunu gördük" diyor ve ultraviyole ışınların muhtemel zararlı etkilerine de dikkat çekiyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun