Genel 09 NİSAN 2010 / 06:33

Teknoloji kaçamakları affetmiyor

Eşler birbirinin kaçamaklarını yakalamak için teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor.

Eşler birbirinin kaçamaklarını yakalamak için teknolojinin nimetlerinden faydalanıyor.


Masum bir merak ya da ciddi bir güven eksikliği adına ne derseniz deyin, eşler arasında mutlaka partnerini kontrol etme çabası vardır. Bu kontrol de günümüz teknolojisinin sunduğu imkanlarla daha kolay hale gelmiş gibi görünüyor. Tüketici elektroniği sitesi Retrevo'nun yaptığı bir ankete göre, çiftler arasında bir diğerinin ne yaptığını kontrol etmek akıllı telefonlar ya da bilgisayarlar yardımıyla eskisinden daha kolay hale gelmiş durumda.

Retrovo'nun online olarak gerçekleştirdiği ankette, partnerini bir ajan misali takip edenlerin sayısı yabana atılamayacak nitelikte. Yaşları, sosyal statüleri ve gelirleri değişkenlik gösteren bin erkek ve kadın arasında yapılan ankette katılımcıların cevapları ilginç. Çünkü 25 yaş üstü ve altı kişilerin yüzde 38'i partnerinin telefon mesajlarını okuduğunu, evli çiftlerin yüzde 36'sı eşinin e-postalarını okuduğunu ve arama kayıtlarına baktığını ve genel anlamda her yaştan katılımcının yüzde 28'si partnerini bir casus gibi kontrol ettiğini söylüyor.

Anket aynı zamanda kadınların erkeklere nazaran yüzde 33'lük bir oranla partnerine karşı daha meraklı ve gözetleyici olduğu, erkeklerin ise yüzde 30 ile daha az kontrolcü olduğunu ortaya koyuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun