Genel 21 EKİM 2009 / 11:14

Teknoloji devlerine şok!

İki bilgisayar devinin yöneticileri çok ciddi bir skandala karıştı.

İki bilgisayar devinin yöneticileri çok ciddi bir skandala karıştı.


IBM, Intel ve McKinsey firmalarının ABD'deki yöneticileri ile bir yatırım fonunun kurucusu henüz kamuya açıklanmamış, sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek gizli bilgileri üçüncü kişilerle menfaat amacıyla paylaştıkları için tutuklandılar ve mahkemeye verildiler.

Medyada çıkan haberlere göre Manhattan savcılığı altı sanığı 20 milyon dolar değerinde illegal gelir elde etmeleri nedeniyle suçluyor.

Skandalın merkezinde ABD'li milyarder Raj Rajaratnam duruyor. Raj'ın kendi ağı üzerinden firma içi gizli bilgilere eriştiği ve bu bilgilerle fonlarına milyonlarca kâr eklediği iddia ediliyor. Spiegel Online'a göre yöneticiler Google'ın ticari belgeleriyle yasak hisse ticaretinde bulundu. Yönetici grubunun sadece önceden elde ettikleri gizli bilgilerle Google'ın 2007 yılına ait finansal sonuçları üzerinden yaklaşık 8 milyon dolar kazandıkları söyleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun