Genel 17 KASIM 2009 / 09:54

Teknoloji devleri Arçelik’te buluştu

HP, Intel, Microsoft, KoçSistem ve SAP, Arçelik için bir araya geldi.

HP, Intel, Microsoft, KoçSistem ve SAP, Arçelik için bir araya geldi.


Türkiye beyaz ve kahverengi eşya sektörünün lideri, Avrupa’nın ise bu alanda üçüncü büyük firması olan Arçelik, bünyesine kattığı yeni markalar ile küresel operasyonlarına hız verirken, teknoloji altyapısını da büyük bir projeyle yeniliyor. HP, Intel, Microsoft ve SAP gibi dünya markalarının sinerji yarattığı proje kapsamında Arçelik, çalışanlarına hizmet veren kurumsal kaynak planlama yazılımı SAP’yi bir üst sürüme taşırken Microsoft Uygulama Platformu’nu tercih ederek, sistem altyapısında radikal bir performans artışı ve önemli maliyet avantajları sağladı.

Arçelik altyapı projesi, Les Ottomans’da düzenlenen bir basın toplantısı ile kamuoyuna duyuruldu. Toplantıda sırasıyla Arçelik Bilişim Teknolojileri Direktörü Ahmet İhsan Ceylan, HP Türkiye Genel Müdürü Serdar Urçar, Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, Koç Sistem Genel Müdür Yardımcısı Barış Öztok, Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan ve SAP Türkiye Genel Müdürü Cem Yeker birer konuşma yaptılar.

Dört ülkeye yayılmış 12 üretim tesisi ile merkezi İstanbul’da bulunan Arçelik, dünya çapında 18,000 çalışanla 100’ü aşkın ülkede ürün ve hizmet sunuyor. SAP’nin 6.0 sürümüne geçiş yapmaya karar veren Arçelik, yeni altyapısında Intel Itanium işlemcili HP Integrity sunucular üzerinde çalışan Windows Server 2008 ortamında Microsoft SQL Server 2008 ilişkisel veritabanı yönetim yazılımlarını kullanmaya karar verdi. Arçelik, Intel Itanium işlemciler kullanan HP Integrity sunucular üzerinde koşan Microsoft Uygulama Platformu sayesinde yatırımın geri dönüşü anlamında daha ekonomik bir seçenek ile hızlı sistem yanıt süreleri ve veri yedeklenmesi anlamında üç kat daha yüksek performans sunan bir platformu tercih etmiş oldu.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun