Genel 16 MART 2009 / 16:08

Teknik elemanda kamu özel sektör işbirliği

18 Mart Çarşamba günü TÜBİDER ve TÜBİSAD, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Bilgisayar Teknik Eleman Eğitimi Sertifikasyon Programı protokolü imzalıyor.

18 Mart Çarşamba günü TÜBİDER ve TÜBİSAD, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ile Bilgisayar Teknik Eleman Eğitimi Sertifikasyon Programı protokolü imzalıyor.


Çizgi-Tagem bünyesinde 1996 yılından beri teknik ve teknolojik dokümanların internet ortamında bir portal altında kümelenen e-akademi sayfaları son iki yıldır Tübider ve Tübisad desteği ile uluslararası A+ Sertifikasyon programını da içeren ancak çok daha gelişmiş bir müfredat ile bir sertifikasyon programına dönüştürüldü.


Bilgisayar Teknik Eleman Eğitimi Sertifikasyon Programı protokolü sayesinde bilişim sektörüne teknik eleman yetiştirilmesi ve bu mesleği icra eden elemanların mesleki yeterliliklerinin yükseltilmesi amaçlanıyor. Bilgisayar Teknik Elemanı ve İleri Bilgisayar Teknik Elemanı şeklinde iki ayrı ders programı ile mesleği icra edecek elemanlara yaklaşık 135 saat ders veriliyor ve ders videoları sunuluyor. 


Sertifika programı sanal derslerin yanında yine internet üzerinden verilecek canlı eğitim seminerlerini ve fiziksel dersleri de içeriyor. Bilgisayar Teknik Servis Elemanlığı Sertifika Programı sanal eğitimi minimum 96 saat, fiziksel eğitim 16 Saat, Bilgisayar İleri Teknik Servis Elemanlığı Sertifika Programı sanal eğitimi minimum 128 Saat, fiziksel eğitimi ise 16 Saat olarak tasarlanmış.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun