Genel 16 EKİM 2008 / 13:23

Tek tuşla uzaktan kontrol

Philips Pronto’nun yeni nesil kablosuz kumandası ile farklı sistem ve protokollerdeki sistem ve ürün gruplarının tüm kontrolleri sağlanabiliyor.

Philips Pronto’nun yeni nesil kablosuz kumandası ile farklı sistem ve protokollerdeki sistem ve ürün gruplarının tüm kontrolleri sağlanabiliyor.


Gelişen teknoloji birçok kullanım özelliği ve geniş kapsamlı kontrolü birarada sunan yeni ürünlerle hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor. Philips'in yeni nesil kablosuz kumandası TSU9800, 16 cm panel büyüklüğü, 640x480 piksel ekran çözünürlüğü ve 700 gramlık ağırlığıyla ev, ofis ve oteller için çok fonksiyonlu kullanım özelliklerini beraberinde getiriyor. Pronto TSU9800 tek bir tuşla ışıkları, televizyonu, ses sistemini, panjurları ve hatta oda ısısını istenilen duruma ve konuma getirebiliyor. RS232 ve IP kontrol özelikleri ile de  çalmakta olan müzik kanalını, hangi ışığının açık olup olmadığını, dışarıdaki hava durumunu ve hangi odanın  kaç derece olduğu gibi birçok bilgiye kolayca ulaşımı sağlıyor. EIB/KNX (ABB i-bus, Siemens instabus, Merten, Jung vs.), Lutron, Dynalite gibi otomasyon protokolleri ile iki yönlü olarak çalışıp haberleşebilen sistem network kamera görüntülerinin de kumanda üzerinden izlenmesine olanak tanıyor.


Pronto TSU9800 ile birlikte gelen açık kaynak kodlu ProntoScript yazılımı, tüm özelliklerin devreye sokulmasının yanı sıra bunların geliştirilmesini de sağlıyor. İnternet üzerinden güncel haberlere ve hava durumu bilgilerine ulaşılabilmesi de yeni kumandanın özellikleri arasında yer alıyor. Ürün ailesinde ayrıca farklı amaçlar  için tasarlanmış TSU9600 ve TSU9400 gibi farklı modeller de bulunuyor.www.prokare.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun