Genel 14 AĞUSTOS 2009 / 06:36

Tek tıkla ayarlanabilir gözlük

TruFocals'ın sırrı, gözlük camı içine yerleştirilen özel sıvılar yardımıyla odak noktasının kolayca değiştirilebilmesinde yatıyor.

TruFocals'ın sırrı, gözlük camı içine yerleştirilen özel sıvılar yardımıyla odak noktasının kolayca değiştirilebilmesinde yatıyor.


Zaman içinde göz küresinin elastikiyetini kaybetmesi nedeniyle, özellikle yaşlı insanlar gözlerini belli bir noktaya odaklamakta sıkıntı yaşamaya başlarlar. Bu nedenle çoğu kişinin gazete okumak için yakın, yolda yürümek için uzak gözlüklerini birlikte taşıdıklarını görmüşsünüzdür. Bu soruna uzun yıllar kafa yoran Doktor Stephen Kurtin, sonunda TruFocals adını verdiği icadıyla bu soruna kesin çözüm getirdiğini söylüyor. TruFocals'ın sırrı, gözlük camı içine yerleştirilen özel sıvılar yardımıyla odak noktasının kolayca değiştirilebilmesinde yatıyor. Odak noktası değişimi de iki cam arasında, burnun üstünde yer alan köprü üzerine yerleştirilmiş küçük bir kaydırma mekanizmasıyla yapılıyor. Böylece gözlüğü takan kişi, o an her neyi görmek istiyorsa küçük bir parmak hareketiyle gözlüğün odak noktasını küçük bir hareketle istediği gibi değiştirebiliyor. Böylece gazete okurken ayrı, televizyon izlerken ayrı gözlük takma derdi sona eriyor.http://www.trufocals.com

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun