Genel 23 ARALIK 2009 / 14:12

Tek kullanımlık şifre için Şifrematik

Garanti Bankası, İnternet Şubesi'ne girişte BDDK tarafından zorunlu hale getirilen "tek kullanımlık şifre" uygulaması için müşterilerine, Şifrematik başta olmak üzere farklı alternatifler sunuyor.

Garanti Bankası, İnternet Şubesi'ne girişte BDDK tarafından zorunlu hale getirilen "tek kullanımlık şifre" uygulaması için müşterilerine, Şifrematik başta olmak üzere farklı alternatifler sunuyor.


Garanti müşterileri, 1 Ocak 2010 itibarıyla İnternet Şubesi'ne girişte müşteri numarası ve parolaya ek olarak tek kullanımlık şifrenin girilmesini de zorunlu kılacak uygulama kapsamında, "Şifrematik", "Cep Şifrematik", "Mobil İmza" veya "SMS ile giriş şifresi" uygulamalarından yararlanabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil, "Garanti Bankası olarak, 1 Ocak 2009 itibarıyla zorunlu hale gelecek tek kullanımlık şifre uygulamasına uzun süredir hazırlıklıyız. Müşterilerimiz, herkese uygun, pratik ve güvenli çözümlerimizi, tek kullanımlık şifre zorunlu hale gelmeden önce de kullanabiliyordu. Uygulamanın devreye girmesiyle, müşterilerimize sunduğumuz farklı alternatifler sayesinde, Garanti İnternet Şubesi'nin kullanıcıları için bir değişiklik olmayacak. Müşterilerimiz, İnternet Şubemize girişte daha önce de kullandıkları tüm şifre uygulamalarını kullanmaya devam edecek" dedi.

Garanti Bankası İnternet ve Cep Şubesi kullanımında ekstra güvenlik sağlayan tek kullanımlık şifre üretme cihazı Şifrematik'le müşterilerine yanlarında taşıyabilecekleri bir alternatif sunarken, Java uygulamalarını çalıştırabilen cep telefonlarında kullanılmak üzere geliştirilen Cep Şifrematik'le, cep telefonları üzerinden pratik bir çözüm sunuyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun