Genel 09 KASIM 2010 / 15:22

Tek ekranı 599, çift ekranı 899 dolara

Üniversiteliler için geliştirilen Kno'nun tableti için fiyat biçildi. Tablet, iPad'den bile pahalı.

Üniversiteliler için geliştirilen Kno'nun tableti için fiyat biçildi. Tablet, iPad'den bile pahalı.


Üniversite öğrencileri için tasarlanan tablet bilgisayar Kno'nun iPad'den daha büyük ve ağır olacağını önceden biliyorduk. Şimdi bu cihazın daha pahalı olduğunu da öğrendik.

Kno'nun tek ekranlı giriş seviyesi 14 inç tablet bilgisayarı 599 dolardan satılacak. Çift ekranlı modeliyse 899 dolardan alıcı bulacak. Her iki modelin de yıl sonuna kadar sınırlı sayıda siparişle kullanıcılara ulaştırılması hedefleniyor.

Eğer tablet bilgisayarlar için bir gösterge olarak 499 dolardan başlayan fiyatıyla iPad'i koyarsak, Kno'nun tabletinin pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Kno'nun özellikle ders notlarının bulunduğu, birçok kitabın yer aldığı bir elektronik kitap da olduğunu unutmamak gerekiyor.

Sadece matematik dersi için bin 300 dolarlık harcama yapmak gerekirken, Kno sahipleri birçok içeriğe ücretsiz sahip olabilecek. Ayrıca defter ya da kitap taşımak zorunda kalmayan öğrenciler, farklı uygulama ve içeriklere de tabletten ulaşabilecek.

Linux tabanlı, Tegra 2 işlemci bulunduran tablet, 16 gigabayt hafıza barındırıyor.

Tablet bilgisayar, sadece piyasaya sürülen bir ürün gibi durmuyor. Bütün olarak bir proje olan cihazın Türkiye'de de benzer bir planlamayla piyasaya çıkması oldukça faydalı olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun